Domácí trenéři vsadili na vítěznou sestavu ze čtvrtečního duelu v Brně, pouze do branky se po jednozápasové pauze se do domácí branky vrátil Hrachovina. Hosté přijeli bez svého hlavního trenéra Trnky, jenž je s reprezentační dvacítkou na mistrovství světa ve Švédsku.

Před vyprodaným hledištěm začali domácí aktivně, ale narazili na urostlého a velmi dobře bránícího soupeře, proti kterému bylo složité se prosadit. Hosté byli produktivnější. V 6. min. nechali obrana Motoru před brankou nekrytého Bukartse a lotyšský kanonýr svižnou střelou prostřelil Hrachovinu a zařídil jediný první třetiny.

Podobně se vyvíjelo i druhé dějství. Jihočeši tlačili, měli gólovou šanci Přikrylem, ale gól padl na druhé straně. Kalus si až moc lehce prohodil obránce Hovorku, ten ho musel faulovat a nařízené trestné střílení sám postižený s přehledem proměnil – 0:2.

Až pak se prosadili také domácí. Kondelík našel báječnou přihrávkou zpoza branky Valského a ten neomylně zavěsil. A ve 34. min. bylo dokonce vyrovnáno. Motor hrál svou první přesilovku v utkání, Kondelík předvedl další milimetrovou přihrávku, kterou tentokrát zužitkoval Ordoš – 2:2.

V rušné třetí třetině měli na hokejce vedoucí gól paradoxně při vlastním oslabení Kondelík a Toman, Klimeš ve vítkovické brance však pokaždé zachránil.

Deset minut před koncem šli do vedení opět hosté, když na brankovišti protlačil kotouč za Hrachovinova záda důrazný Peterek. Motor se pak nadechl k závěrečnému náporu a před Klimešem doslova hořel led. Necelé dvě minuty před koncem to přišlo. V přesilovce po střele Gulaše vyrovnal pohotovou dorážkou Harris.

V prodloužení byl Motor jasně lepší. V největší šanci jel Kubík úplně sám na Klimeše, leč svůj bekhend nasměroval těsně vedle jeho klece. Rozhodnout tak musely samostatné nájezdy, ve kterých byl úspěšný jediný vítkovický kapitán Lakatoš a zajistil tak svému týmu bod navíc.

Branky a nahrávky: 29. Valský (Kondelík, Vráblík), 34. Ordoš (Kondelík, Harris), 59. Harris (Gulaš, Kondelík) - 6. Bukarts (Krieger), 28. Kalus z trestného střílení, 50. J. Peterek, rozh. náj. Lakatoš. Vyloučení: 3:2, využití: 2:0. Rozhodčí: Šír, Kika – Lhotský, Hnát. Diváci: 6421 (vyprodáno).

Motor: Hrachovina - Hovorka, Gulaši, Kachyňa, Štencel, Vráblík, Pýcha, Štich – Ordoš, Kondelík, Kubík – Gulaš, Harris, M. Beránek – Valský, F. Přikryl, Simon – Koláček, Toman, Chlubna. Trenéři Čihák a Hanzlík.

Vítkovice: Klimeš – Raskob, Percy, Grman, J. Mikuš, L. Kovář, Auvitu, R. Jeřábek – Lakatoš, Dej, Kalus - J. Peterek, M. Barinka, Fridrich – T. Vondráček, Krieger, Bukarts – Půček, Chlán, Clareaux. Trenéři Veber a Šimíček.

Hlasy trenérů - Ladislav Čihák (Motor): "Věděli jsme, že Vítkovice bodovaly v posledních šesti zápasech a jsou na vzestupu. Porážka nás samozřemě mrzí. Pár věcí jsme podcenili a soupeř využil své šance. Jsem rád, že jsme to za stavu 0:2 nepoložili a před skvělými fanoušky dokázali vyrovnat. Znovu jsme pak prohrávali a srovnali jsme až těsně před koncem. Mrzí nás, že jsme nedokázali rozhodnout v prodloužení ani v nájezdech. Ke každímu soupeři přistupujeme s pokorou a vzhledem k tomu, jak se zápas vyvíjel, má i jeden bod cenu. Z chyb se ale musíme poučit."

Jiří Veber (Vítkovice): "Dva body jsme tady doslova ukradli a v naší situacisi jich musíme vážit, i když jsme je získali až po penaltách. Měli jsme velké štěstí."