Hokej v době svátků táhne, v Budvar aréně bylo podruhé v letošní sezoně vyprodáno. V domácí brance opět nastoupil Hrachovina, mimo hru zůstávají dlouhodobí marodi Pech s Vopelkou a nově Doudera s Hanzlem.

V parádní atmosféře natřískané haly začali Jihočeši výborně a navíc je ještě vyburcovalo vydařené choreo přes celé hlediště v první komerční přestávce, kterým si fanoušci připomněli deset let od vzniku novodobého Motoru.

Domácí nejméně oblíbeného soupeře v soutěži přišpendlili k jeho brance, vynutili si několik přesilových her, ale Lukáše v brance hostí nepřekonali. Nepovedlo se to ani v největší příležitosti kapitánu Gulašovi, jehož střelu z bezprostřední blízkosti schoval strážce hradecké svatyně ve své lapačce.

Na střely na branku vyhrál Motor úvodní třetinu jednoznačně 13:4, hokej v jeho podání fanoušky parádně bavil, ale po takovém průběhu měl na světelné kostce svítit jiný stav než 0:0.

Ve druhé třetině se začaly dít věci. Hned po změně stran domácí propadli v útočném pásmu a přečíslení tři na jednoho přetavil Okuliar ve vedoucí gól Hradce. Vyrovnáno bylo naštěstí hned po dvou minutách, když se po chybě v hradecké rozehrávce trefil Koláček. A v polovině zápasu českobudějovický tým poprvé v utkání vedl. Po střele Hovorky si našel kotouč v brankovišti Gulaš a zasunul ho do sítě.

Ještě jednou sice vyrovnal Lang, který se ocitl úplně sám před Hrachovinou a dokonale ho vykoupal – 2:2. Jenže za pouhou půlminutu natáhl na modré Kachyňa a Motor zase vedl. A to pak ještě Přikryl trefil tyč.

Třetí dějství už bylo přece jen opatrnější, domácí začali hrát více zezadu a Hradec se dostával do tlaku. Ale vyložených šancí na jeho straně naštěstí nepřibývalo.

A čtyři minuty před koncem přišlo definitivní rozuzlení, když se stejně jako nedávno v národním týmu trefil báječně bekhendem pod horní tyčku Kubík – 4:2.

Hosté pak ještě zkusili power play, ale bez úspěchu, a Motor si mohl vychutnat hodně sladké vítězství.

Branky a nahrávky: 23. Koláček (Chlubna, Toman), 29. Gulaš (Hovorka), 37. Kachyňa (F. Přikryl, Valský), 56. Kubík – 21. Okuliar, 37. Lang. Vyloučení: 4:6, bez využití. Rozhodčí: Hradil, Cabák – Klouček, Thuma. Diváci: 6421 (vyprodáno).

Motor: Hrachovina – Hovorka, Pýcha, Kachyňa, Štencel, Vráblík, Štich – Ordoš, Kondelík, Kubík – Gulaš, Harris, M. Beránek – Valský, F. Přikryl, Simon – Koláček, Toman, Chlubna. Trenéři Čihák a Hanzlík.

Hradec: Lukáš – Blain, Pavelka, Pláněk, Kalina, Freibergs, P. Marcel, Gaspar – Zachar, Estephan, D. Šťastný – Jergl, Tamáši, Okuliar – Jasper, Lalancette, Perret – Lang, R. Pilař, Chalupa. Trenéři T. Martinec, Hamara a Frühauf.

Hlasy trenérů – Jiří Hanzlík (Motor): „Věděli jsme, jaký hraje Hradec hokej, a připravovali jsme se na to. Hrál se vyrovnaný a bojovný zápas s množstvím soubojů. Byli jsme efektivnější a za tři body jsme moc rádi.“

Tomáš Martinec (Hradec): „Připravovali jsme se na Motor s tím, že je doma velice silný. Domácí vyhráli zaslouženě. Předčili nás v osobních soubojích a tlaku do branky. Byl to hodně energický zápas hraný ve vysokém tempu.“