Domácí dali tentokrát v brance příležitost Strmeňovi a ukázalo se to jako výborný tah, zachytal naprosto spolehlivě. V obraně chyběl nemocný Pýcha a útoky bez marodů Pecha s Valským prošly menším zemětřesením.

Domácí odehráli velmi slušnou první třetinu a za svou aktivitu byli také odměněni vedoucím gólem. Ve vlastním oslabení ujel Beránek a při zakončení prokázal, že už dávno není jenom specialistou na bránění – 1:0.

V působivém představení pokračoval Motor i po přestávce a přidal zaslouženě i druhou branku. Důraz a přehled před soupeřovou brankou uplatnil v přesilovce Kondelík – 2:0.

Výborně hrající Beránek pak byl faulován při brejku, nařízené trestné střílení ale kapitán Gulaš neproměnil.

Na druhé straně si o Zlatou helmu řekl Jan Strmeň, když po přečíslení dva na jednoho brilantním zákrokem hokejkou vytáhl kotouč, který po Holíkově zakončení mířil pod jeho horní tyčku.

Byl to právě věčný Hrachovinův náhradník, který podržel domácí celek i při další přesilovce soupeře. A následně přišla další velká chvíle Jáchyma Kondelíka. Opět se nejlépe zorientoval před Furchovou klecí a vrátil do jeho sítě Štencelovo nahození – 3:0.

Kondelík řádil i v závěrečné části. Hned v jejím úvodu vybojoval kotouč za brankou, předložil ho Kubíkovi a ten už neměl problém přidat čtvrtý gól. Tentýž hráč pak ještě orazítkoval v přesilovce břevno.

V závěru přišla komplikace, když Zaťovič a Cingel dvěma hodně šťastnými gól snížili na dvoubrankový rozdíl, ale Toman do prázdné branky pečetil na 5:2.

Branky a nahrávky: 16. M. Beránek (Harris), 27. Kondelík (Štencel, Gulaš), 38. Kondelík (Štencel, Kubík), 41. Kubík (Kondelík, Vráblík), 60. Toman – 50. Zaťovič (P. Holík), 52. Cingel (Flek). Vyloučení: 5:3, využití: 1:0, v oslabení: 1:0. Rozhodčí: Jeřábek, Jaroš – Svoboda, Hnát. Diváci: 6184.

Motor: Strmeň – Vráblík, Štencel, Hovorka, Gulaši, Štich, M. Doudera, Kachyňa – Gulaš, Kondelík, Kubík – Simon, Harris, Ordoš – M. Beránek, M. Hanzl, F. Přikryl – Chlubna, Vopelka, Toman. Trenéři: Čihák a Hanzlík.

Kometa: Furch – Lintuniemi, Ščotka, Holland, Kučeřík, Gazda, Ďaloga, Kaňák – Moses, Cingel, Kr. Pospíšil – Kos, Marcinko, Okál – Flek, P. Holík, Zaťovič – Kratochvíl, A. Zbořil, Vincour. Trenéři Modrý, Otoupalík a Horáček.

Hlasy trenérů – Ladislav Čihák (Motor): "Chtěli jsme do utkání dobře vstoupit, což se nám také celkem povedlo. Měli jsme dobrý pohyb. Utkání nám sedlo, dávali jsme tzv. špinavé góly, ale takové v dnešním hokeji padají. Při propracovaných obranných systémech je těžké dávat hezké. Malinkou kaňkou byl inkasovaný gól na 4:1, soupeř se dostal na koně a přidal ještě jeden. Měli jsme i štěstí, skvěle zachytal Honza Strmeň. Jsme rádi, že se nám povedlo utkání před pauzou takhle zvládnout a bude se nám lépe pracovat.“

Jaroslav Modrý (Kometa): „Neměli jsme energii a tahali jsme za kratší konec. Přesto mohlo utkání vypadat jinak, kdybychom dali kontaktní gól. Domácí podržel v důležitých momentech gólman. Nebyli jsme produktivní, naopak soupeř dával špinavé góly z předbrankového prostoru. Ke konci jsme zápas alespoň zdramatizovali.“