Je fakt, že podobný průběh zápasu se dal očekávat. Bruslařský klub z města automobilů potřebuje každý bod a na ledě to bylo znát. Hosté nenechali Jihočechům nic zadarmo, ale výhra Motoru byla v konečném kontextu zasloužená. To je třeba zdůraznit.

Vzhledem k odloženému pátečnímu duelu ve Vítkovicích měli Jihočeši pořádně dlouhou téměř dvoutýdenní reprezentační přestávku. „Měli jsme z toho trochu obavy, protože jsme vlastně dva týdny nehráli. Naopak soupeř byl rozehraný a měl v nohou už dva zápasy,“ přemítal asistent trenéra Motoru Čiháka Jiří Hanzlík. „Nevěděli jsme, jak to bude v začátku utkání. Jestli pro nás bude plus, že máme hodně sil, nebo bude naopak nevýhodou nerozehranost.“

Nakonec se ukázalo, že to žádný velký problém nebyl, protože začátek utkání patřil jednoznačně domácímu celku. „První třetinu jsme odehráli velice dobře,“ přikývne i Hanzlík.

Tomáš Chlubna z této šance brankáře Mladé Boleslavi Filipa Novotného nepřekonal.
Poslední Boleslav hodně kousala, ale Motor si důležité tři body vzít nenechal

Do vedení se ale jeho svěřenci dostali až po změně stran, když se v avizované výhodě prosadil Kanaďan Harris. „Paradoxně po našem gólu na 1:0 si soupeř vynutil převahu a byl aktivní, my jsme naopak měli slabší pasáž. Nedokázali jsme se dostávat z obranného pásma, pak z toho pramenilo vyloučení a vyrovnávací gól soupeře na 1:1,“ vrací se asistent k průběhu zápasu.

Touha po vítězství ale byla ze strany českobudějovického týmu mimořádná. Vedení na jeho stranu vrátil nejlepší hráč duelu Jáchym Kondelík, jehož výkony jdou zápas od zápasu nahoru. „Pomohli jsme si přesilovkovým gólem. Ale bylo to velice vyrovnané utkání,“ zdůrazní Hanzlík.

Vítězný gól a svůj premiérový v extralize zaznamenal ve třetí třetině obránce Ondřej Kachyňa. „Je to krásný pocit, ale hlavní je, že můj gól pomohl k vítězství,“ konstatoval urostlý bek, který se kromě vstřeleného gólu prezentoval také velice slušným výkonem.

Michal Gulaši
Vyhlášený tvrďák Michal Gulaši má dva tituly z Brna, teď rozdává rány v Motoru

Hosté pak sice ještě snížili na 3:2, ale vyrovnat se jim nepodařilo ani ve hře bez brankáře. „I když vedeme o gól, tak na hráčích pořád vidím obavy o výsledek, které náš výkon ovlivňují. Ale za tři body jsme strašně rádi. Soupeř vůbec nevypadal jako poslední tým tabulky. Vítězství si velice ceníme,“ zopakoval Hanzlík.

Českobudějovický asistent má pravdu v tom, že Boleslav nezanechala na jihu Čech vůbec špatný dojem. „Bylo to vyrovnané utkání, které rozhodovaly maličkosti,“ hodnotil zápas asistent trenéra Richarda Krále David Havíř. „Asi klíčovým momentem utkání byl gól Budějovic v přesilovce na 2:1. Ten nás výrazně ovlivnil. Za nerozhodného stavu se zápas trochu převrátil na stranu soupeře. Ve třetí třetině jsme neměli tak dobrý pohyb jako ve druhé. Po inkasování gólu na 3:1 pro domácí se nám ještě podařilo snížit. V power play jsme s tím ještě zkoušeli něco udělat, ale bohužel to nevyšlo. V naší situaci se chytáme každého detailu, ale nešlo nám to,“ konstatoval.