V tomto týdnu čekají český národní tým Švédské hokejové hry (v nominaci je i obránce Motoru Mikuláš Hovorka), další zápas odehrají Jihočeši ve středu 14. února doma proti Kometě Brno (17:30).

V Hradci hosté propásli začátek utkání. Už v páté minutě prohrávali 0:2 a mohlo být ještě hůř, ale mužstvo několikrát podržel Jan Strmeň v brance, který tentokrát dostal příležitost před Dominikem Hrachovinou. „Do utkání jsme dobře vstoupili a využili přesilovku, kterou nám soupeř dal,“ připomněl domácí asistent trenéra Tomáš Hamara hru Motoru v šesti. „Hned potom jsme přidali rychlý druhý gól. Jenom je škoda, že jsme neproměnili další tři nebo čtyři vyložené šance, aby se nám hrálo trochu víc v klidu,“ zopakoval, že úvod zápasu patřil jednoznačně Hradci.

O moc lepší to ze strany hostí nebylo ani po změně stran, ale třetí třetina, to už byl naprostý zmar. Motor si zahrál hned čtyři přesilovky, ale nejen, že prakticky nebyl nebezpečný, ale naopak jednou v početní výhodě sám inkasoval.

Extraliga - 43. kolo: Mountfield HK - Banes Motor České Budějovice.
Bez gólů se nevyhrává, Motor v Hradci propadl a vrací se bez bodového zisku

„Třetí třetina pro nás začala dost špatně, udělali jsme zbytečný faul, ale chtěl bych pochválit speciální týmy. Oslabení jsme hráli výborně a v jednom ještě vstřelili branku, která nám trošku dodala klid. Myslím si, že jsme byli lepší, ale neproměnili jsme řadu šancí. Sice jsme konečně vstřelili víc než dvě branky, ale pořád musíme víc pracovat na zakončení,“ nejásal Hamara nadšením ani po přesvědčivé výhře svého týmu. Hradec totiž bodoval naplno za tři body po dlouhých jedenácti zápasech v řadě…

Českobudějovický asistent trenéra Jiří Hanzlík, jenž v pátek oslavil vítězství nad „svou“ Plzní padesátiny, měl už tradičně ke spokojenosti hodně daleko. „Na ledě jsme existovali asi tři střídání. Po tom prvním jsme asi počtvrté za tři zápasy špatně vystřídali a okamžitě dostali gól, následně druhý a od té doby jsme za domácími jenom plandali. Neměli jsme úsilí a kvalitu v osobních soubojích ani na puku a v tomhle duchu probíhal zbytek zápasu,“ konstatoval.