Do hostující sestavy se po dlouhé pauze vrátil uzdravený Vopelka, naopak se na soupisce neobjevil Hanzl a mimo hru zůstávají marodi Harris s Pechem. Do branky se opět postavil Hrachovina.

A byl to právě českobudějovický gólman, který musel hned v úvodu hasit požár po velké šanci Hrehorčáka. To na druhé straně písecký rodák Mazanec inkasoval z první větší šance. Ve 4. min. si z levého křídla nabruslil obránce Kachyňa a švihem přesně k tyči nachytal třineckého gólmana. Zaznamenal tak svůj třetí extraligový gól.

Vedoucí branka Jihočechy zklidnila a byli to oni, kdo tahal za delší konec. Navíc mohl druhou branku přidat v přesilovce Ordoš, jehož střelu zblízka Mazanec kryl jen s velkým štěstím.

V další početní výhodě už to ale klaplo. Pýcha precizně posunul kotouč Kubíkovi, jehož bomba z první skončila přesně v horním růžku třinecké klece. Na druhé straně se pak blýskl Hrachovina při gólových šancích Draveckého a Kundrátka.

Jenže po změně stran bylo všechno jinak. Oceláři výrazně přitlačili, donutili soupeře k faulům a třemi přesilovkovými góly otočili skóre. Nejprve zužitkoval Růžičkovu přesnou přihrávku střelou z voleje Nestrašil – 1:2.

Poté exbudějovický Voženílek šikovně usměrnil za Hrachovinova záda Jeřábkou výzvu. Ani ne za minutu pak potrestal další vyloučení dorážkou Roman, Třinec šel poprvé v utkání do vedení 3:2 a nazlobený hostující trenér Čihák si bral oddechový čas. Otřesené Jihočechy mohl vrátit do hry Gulaš, ale jeho střela se jenom otřela o tyč.

Ve třetí části měli vyrovnání na hokejce Toman a Štencel, ale kotouč pokaždé skončil v Mazancově lapačce. Přišlo to až ve 48. min., kdy Ordoš objel branku a Kubík přidal svůj druhý gól – 3:3.

Velké šance se pak střídaly na obou stranách, i když více jich bylo na straně hostí.

Rozhodnout muselo prodloužení, které trvalo pouhých třicet vteřin. Domácí lídr Růžička obelstil hosty a vstřelil vítězný gól.

Branky a nahrávky: 26. Nestrašil (M. Růžička), 34. D. Voženílek (J. Jeřábek, M. Růžička), 61. M. Růžička(D. Voženílek, Smith) – 4. Kachyňa (Toman), 15. Kubík (Pýcha, Hovorka), 48. Kubík (Ordoš). Vyloučení: 4:5, využití: 3:1. Rozhodčí: Mrkva, Obadal – Hlavatý, Lederer. Diváci: 4296.

Třinec: M. Mazanec – Polášek, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Adámek, J. Jeřábek – M. Růžička, Nestrašil, D. Voženílek – Haas, Vrána, Walega – Hrehorčák, Holinka, M. Roman – Sikora, Čacho, Dravecký. Trenéři Moták a Országh.

Motor: Hrachovina – Vráblík, Štencel, Kachyňa, M. Doudera, Hovorka, Gulaši, Pýcha – Gulaš, Kondelík, Ordoš – Kubík, F. Přikryl, M. Beránek – Valský, Toman, Simon – Koláček, Vopelka, Chlubna.Trenéři Čihák a Hanzlík.