Na vítězství nad nepříjemným protivníkem se však Jihočeši pořádně nadřeli. Nevyšel jim vstup do utkání, kdy byl soupeř lepší. „Z mého pohledu jsme odehráli bezkrevnou první třetinu. Dvakrát nás zachránila tyčka a velmi dobrý byl dneska v brance Dominik Hrachovina,“ konstatoval asistent trenéra Čiháka Jiří Hanzlík.

O svém výhře rozhodli domácí ve druhé třetině, které přitom zase až tak dobré nemívají. Valský ze sóla a F. Přikryl při vlastním oslabení (byl to letošní již sedmý gól Motoru v početní nevýhodě!) nasměrovali svůj tým k tříbodovému zisku.

„Druhé třetiny nemíváme dobré,“ přikývne asistent. „Paradoxně tentokrát jsme se v ní zlepšili a udělali jsme si dvoubrankový náskok. Celkově jsme ji ale odehráli velice dobře. Měli jsme tlak, byli jsme aktivní a dostávali jsme se do šancí,“ ocenil náročný kouč.

Brankář Dominik Hrachovina zachraňuje po šanci karlovarského Víta Jiskry.
Prokletí je zlomeno, Motor po dlouhých téměř dvou letech dokázal porazit Vary

V závěrečném dějství hosté přitlačili, ale nezopakoval se poslední vzájemný souboj obou soupeřů, ve kterém také Motor vedl o dva góly, ale nakonec prohrál po samostatných nájezdech. „Trochu jsem si na to utkání vzpomněl. Také jsme vedli 2:0, měli jsme zápas pod kontrolou a ztratili jsme ho. Trochu jsem měl obavy, aby to nedopadlo podobně a soupeř k tomu neměl daleko,“ připustil Hanzlík.

Klíčový moment zápasu přišel tři minuty před koncem, kdy na trestné lavici seděl domácí kapitán Milan Gulaš, hosté navíc odvolali gólmana a při hře šest na čtyři si vynutili extrémní tlak. Ondřej Procházka měl na hokejce kontaktní gól, ale Dominik Hrachovina předvedl skvělý zákrok a vsedě schoval kotouč ve své lapačce. Jenže otázkou bylo, jestli se mu to nepodařilo až za brankovou čarou.

Rozhodčí situaci dlouhé minuty zkoumali u videa a nakonec rozhodli, že na žádném záběru není prokazatelné, že by gólmanova lapačka byla i s pukem celým objemem za čárou. „Na první dojem jsem měl pocit, že lapačka už byla za čárou a bude to gól. Pohled z horní kamery byl ale naštěstí jiný,“ okomentoval situaci Dominik Hrachovina, jenž vychytal svou čtvrtou letošní nulu.

Jan Ordoš
Dělali jsme si srandu, že můj táta hraje fotbal za Olomouc, směje se Jan Ordoš

„Závěr zápasu se nám povedlo ustát a pak jsme dali do prázdné branky třetí gól,“ připomněl Hanzlík trefu Dominika Simona do prázdné karlovarské klece.

Karlovy Vary nedaly gól už 120 minut. „Byli jsme spokojeni s naším výkonem v první třetině, kdy jsme plnili herní plán, který jsme si stanovili. Naopak jsme byli hrubě nespokojeni s druhou třetinou, kdy jsme dělali individuální chyby a v naší hře nebylo dostatečné úsilí. Ve třetí části jsme se zlepšili, ale soupeř si výhru zkušeně pohlídal a zvítězil zaslouženě,“ uznal asistent trenéra Energie Václav Eismann.

Dominik Hrachovina na kolenou a kotouč v jeho brance. Tento snímek nejlépe dokumentuje průběh zápas Motor – Liberec (1:8).
OBRAZEM: Poučit se a rychle zapomenout, říká po debaklu trenér Ladislav Čihák

Jihočechy nyní čekají tři těžké zápasy na ledě soupeřů. Hanzlík se ale náročného týdne neobává. „Tři body z utkání proti Varům jsou před zápasy venku důležité. Tabulka je našlapaná a každé vítězství je skvělé v tomto období, kdy se hraje hodně zápasů. Teď jsme několikrát ukázali, že umíme hrát dobře i venku, takže si nemyslím, že bychom se toho museli nějak obávat,“ je přesvědčen „Můžeme rozhodně jet s otevřeným hledím,“ věří.

Na konci ledna se pro letošní sezonu uzavře přestupní termín. O případných změnách v kádru asistent v žádném případě hovořit nechtěl. „Nic k tomu nevím, A i kdybych věděl, tak bych vám k tomu nic neřekl. Pokud budou všichni hráči zdrávi, tak je kádr relativně silný i početně. Budeme čekat, až se nám uzdraví všichni hráči. Pokud uvažujeme o nějakých posilách, tak já o tom nevím.“