Do hostující branky se tentokrát postavil Hrachovina a do sestavy se vrátil uzdravený útočník Harris. Mimo hru zůstává trio marodů Pech, Hanzl a Vopelka, místo na soupisce nezbylo na obránce Vráblíka.

Jihočeši by se rádi v tabulce právě Litvínovu, který je v tabulce čtvrtý. Jenže úvodní třetinu nezvládli. Samotný začátek zápasu byl pořádně divoký. Už ve třetí minutě sice potrestal chybu v domácí rozehrávce uzdravený Harris a dostal Jihočechy do vedení, jenže v 5. minutě už vedla Verva 3:1, když dala tři góly v průběhu pouhých tří minut.

Nejprve prostřelil Hrachovinu střelou z kruhu Koblasa, poté chemici soupeře doslova vybagovali a zakončoval Abdul, třetí gól přidal střelou od modré Zile, když byl zrovna hostující Hrachovina v brance bez hokejky.

Hostující kapitán Gulaš pak bekhendem nastřelil tyč, ale pak měl také Motor obrovský kus štěstí, když Zemanova střela putovala od jedné tyčky do druhé a ven z branky, následnou dorážku pak zachránil na brankové čáře obránce Doudera.

Ve druhé části hry ale Jihočeši výrazně přidali, na střely na branku ji vyhráli 12:6, ale co bylo hlavní, podařilo se jim také vyrovnat skóre.

Nejprve snížil šťastným gólem Kondelík, když si jeho přihrávku zpoza branky srazil mezi vlastní betony hokejkou gólman Tomek. Vyrovnávací branku poté zaznamenal pohotovou střelou Gulaš. Litvínov měl jedinou vážnější šanci, když se do sóla dostal O. Kaše, na Hrachovinu však nevyzrál.

Ve třetí části přežili hosté přesilovku soupeře, při které se Hrachovina ocitl v ohni střel. Na druhé straně byl blízko vedoucímu gólu Simon. Závěrečná třetina však žádný gól nepřinesla a o bodu navíc muselo rozhodnout prodloužení.

Nastavená pětiminutovka dlouho nenabízela prakticky žádný vzruch. Ale pak fauloval obránce Hovorka za brankou domácího kapitána O. Kašeho a v přesilovce Litvínov rozhodl. Střelu faulovaného O. Kašeho ještě Hrachovina vyrazil, ale na dorážku Hlavy už reagovat nemohl.

Branky a nahrávky: 3. Koblasa (Jícha), 4. Abdul (Kirk, O. Kaše), 5. Zile (Koblasa, A. Kudrna), 63. Hlava (O. Kaše) – 3. Harris (Valský), 34. Kondelík, 36. Gulaš (Kondelík). Vyloučení: 1:4, využití: 1:0. Rozhodčí: Cabák, Šindel – Frodl, Ondráček. Diváci: 4310. Třetiny: 3:1, 0:2, 0:0 – 1:0.

Litvínov: Tomek – Baránek, Zeman, Zile, Jaks, Czuczman, Demel, Šalda – Koblasa, Jícha, A. Kudrna – O. Kaše, Kirk, Abdul – Hlava, Urban, Maštalířský – Havelka, Jurčík, Zygmunt. Trenéři Mlejnek, Reichel a Kočí.

Motor: Hrachovina – Pýcha, M. Doudera, Kachyňa, Štencel, Hovorka, Gulaši, Štich – Kubík, Kondelík, Ordoš – Gulaš, F. Přikryl, M. Beránek – Valský, Harris, Simon – Koláček, Toman, Chlubna. Trenéři Čihák a Hanzlík.