Z vítězné sestavy Jihočechů z pátečního duelu se Spartou (5:3) vypadli zranění obránci Pýcha s Hovorkou a také útočník Harris, mimo hru zůstávají Simon s Pechem, takže se do hry vrátil další bek Štich a trenéři měli k dispozici jen jedenáct útočníků. Domácím chyběla jejich největší hvězda útočník Káňa.

Ač v oslabené sestavě, začali hosté naprosto báječně a už po třinácti vteřinách vedli. První řada Motoru obrala ve středním pásmu soupeře o kotouč, Gulaš našel milimetrovou žabičkou Ordoše a ten zamířil střelou z první přesně do horního růžku Konrádovy klece – 0:1.

Hanáky zpackaný vstup do utkání zaskočil a do jejich první větší šance se dostal až v 6. min. Kusko, na Hrachovinu však nevyzrál. Navrch měl ale českobudějovický tým a mohl přidat i druhý gól, když po odvážném průniku Kondelíka dostal k dispozici minutovou přesilovku pět na tři. Nenaložil s ní ale ideálně.

Po změně stran zápas sklouzl především k úporné bitvě bez větších šancí na obou stranách. Až od poloviny utkání Motor zase přiložil pod kotel a začal mít opět navrch. Konrád v olomoucké kleci se pořádně zapotil při střele Vopelky a při šanci Gulaše při něm stáli doslova všichni svatí.

Jenže ve 33. min. přišel ojedinělý útok Olomouce, která dokonale rozebrala obranu Jihočechů a Klimek z ideální pozice mezi kruhy střelou do horního růžku vyrovnal. Vedení mohl prakticky okamžitě vrátit hostím Koláček, jenže sám před Konrádem neuspěl.

Olomoucký gólman si poradil i s blafákem Ordoše, ale pouhé dvě vteřiny před druhým klaksonem předvedl další parádní individuální akci Gulaš a střelou pod horní tyčku přece jen vrátil hostím vedení.

V závěrečném dějství měl vyrovnání na hokejce Anděl, ve vyložené šanci však nepřehodil Hrachovinův beton. Na druhé straně se přes dva beky protáhl až před Konráda Ordoš, jenže jeho branku těsně minul.

Hosté ale začali být až příliš pasivní a vyrovnávací gól visel ve vzduchu. Navrátil nastřelil tyč. V závěru už se hrálo sice na jednu branku, ale vyložených šancí na domácí straně nepřibývalo a zdálo se, že Motor má tlak soupeře pod kontrolou.

Dvě minuty před koncem zkusila Olomouc power play, Klimek dopravil kotouč za Hrachovinu nejprve vysokou holí, ale pouhých osmnáct vteřin před koncem Nahodil bombou regulérně vyrovnal.

V prodloužení hrál Motor dvě přesilovky, ale ani jednu nevyužil. Nájezdy Jihočeši už tradičně prohráli, ten rozhodující proměnil Navrátil.

Branky a nahrávky: 33. Klimek (Sirota, Nahodil), 60. Nahodil (Sirota, J. Navrátil), rozh. náj. J. Navrátil – 1. Ordoš (Gulaš, Kondelík), 40. Gulaš (M. Doudera, M. Beránek). Vyloučení: 5:3, bez využití. Rozhodčí: Jaroš, Šindel – Brejcha, Hynek. Diváci: 4366.

Olomouc: Konrád – Škůrek, Ondrušek, Rutar, Sirota, T. Černý, Švrček, Ozols – J. Navrátil, Macuh, Anděl – Bambula, Nahodil, Klimek – Orsava, J. Knotek, Kusko – Mácha, Menšík, Ministr.Trenéři Tomajko a Petrovický.

Motor: Hrachovina – Vráblík, Štencel, Štich, M. Doudera, Kachyňa, Gulaši – Gulaš, Kondelík, Ordoš – Kubík, F. Přikryl, M. Beránek – Valský, Vopelka,Toman – Koláček, M. Hanzl. Trenéři Čihák a Hanzlík.