Do domácí branky se vrátil Hrachovina (ale jen na první polovinu zápasu), pouze na střídačce zůstal trochu překvapivě Strmeň, který v neděli vychytal výhru nad vedoucím Pardubicemi. Překvapení v brance přichystala i Sparta. Místo Jakuba Kováře se do ní postavil po zranění se vracející Kořenář.

Pražané byli před vyprodaným hledištěm od začátku zápasu aktivnější a měli navrch. Do vedení se ale dostal dokonce ve vlastním oslabení domácí celek. Po akci Ordoše zakončoval Kubík. Jenže trvalo to pouhých šest minut a na ukazateli skóre svítilo 1:3.

Šlo to hodně rychle. Nejprve Chlapíkovu střelu dorazil za Hrachovinova záda Fin Lajunen, poté po promarněné přesilovce nepokryl Harris Vitoucha, který zaznamenal druhý gól. Třetí přidal při přesilovce nenápadnou střelou od modré obránce Kempný. O převaze hostí v první třetině svědčí i poměr střel na branku 17:5 v jejich prospěch.

Sparta byla lepší i po změně stran. Kontrolovala vývoj zápasu a v jeho polovině přidala i čtvrtou branku. Hrachovinu nadvakrát překonal exjihočech Horák a domácí gólman putoval na střídačku. Jeho místo zaujal Strmeň a blýskl se fantastickým zákrokem při gólovce Lajunena.

V závěrečném dějství to Jihočeši ještě zkusil, Kořenář v brance soupeře musel vytáhnout několik těžkých zákroků, ale skóre se neměnilo. Především při přečíslení dva na jednoho vytáhl proti zakončení Ordoše bleskurychlou lapačku. Pech ještě nastřelil tyč, ale to bylo vše, zápas už byl bohužel rozhodnutý po dvou třetinách.

Branky a nahrávky: 9. Kubík (Ordoš) – 10. Lajunen (Chlapík, Kempný), 13. D. Vitouch (Horák), 15. Kempný (Sobotka), 31. Horák (D. Vitouch, P. Kousal). Vyloučení: 3:4 (navíc dom. Štich a host. Kestner 5 min.), využití: 0:1, v oslabení: 1:0. Rozhodčí: Hribik, Pilný – Lhotský, Hnát. Diváci: 6421 (vyprodáno).

Motor: Hrachovina (31. Strmeň) – M. Doudera, Pýcha, Vráblík, Štencel, Hovorka, Gulaši, Štich – Kubík, Harris, Ordoš – Gulaš, Kondelík, F. Přikryl – M. Beránek, Pech, Simon – Koláček, M. Hanzl, Vopelka. Trenéři Čihák a Hanzlík.

Sparta: Kořenář – Mozík, D. Němeček, Mikliš, Kempný, Krejčík, Moravčík – Forman, O. Najman, Buchtele – P. Kousal, Horák, D. Vitouch – Řepík, Sobotka, Chlapík – Kestner, Lajunen, Konečný. Trenéři Gross a Hořava.

Hlasy trenérů – Ladislav Čihák (Motor): „Podali jsme špatný výkon. Neměli jsme dobrý vstup do utkání. Všude jsme byli druzí a nevyhrávali jsme souboje. Se štěstím jsme dali první gól, ale místo, aby nás to nakoplo, tak nás to ještě více přibrzdilo. Dostávali jsme pak góly a na ledě dominovalo jenom jedno mužstvo. Sparta byla ve všech směrech jednoznačně lepší a vyhrála zaslouženě.“

Pavel Gross (Sparta): „Za vítězství jsme rádi. Věděli jsme, že Budějovice mají dobrý tým a naposledy po dobrém výkonu porazily Pardubice. Hráli jsme jednoduše a rychle. Pomohlo nám, že jsme rychle zareagovali na vedoucí gól soupeře při naší přesilovce. V závěru to trošku smrdělo, ale Pepa Kořenář v brance podal výborný výkon.“