Hosté nastoupili kompletní s jedinou výjimkou, kterou byl nemocný útočník Pech. Po vyrovnaném úvodu zápasu převzali aktivitu domácí. Nejprve Bláha najížděl sám na Hrachovinu, na českobudějovického gólmana však nevyzrál. Podobně dopadl i o chvilku později Klepiš. Jenže dvě minuty před první sirénou po tlaku Rytířů Veberovu střelu od modré Hrachovina a Smoleňák kotouč vrátil do jeho sítě – 1:0.

Druhá třetina začal povedenou akcí Pytlíka, jenž se proháčkoval až před Hrachovinu, gólman hostí však svůj tým podržel.

Až od poloviny zápasu se Motor konečně chytil, nabral obrátky a soupeře zmáčkl. Jenže stačila nedůslednost ve vlastní třetině, Kondelík ztratil lehce kotouč, Bláha se ocitl zcela sám před Hrachovinou a bekhendovou kličkou ho zasunul mezi jeho betony – 2:0.

Pak přišly velké chvíle hostí. Valský sice ještě nejprve nastřelil jenom tyč kladenské klece, ale ve vlastním oslabení ujel Kondelík, vrátil kotouč Ordošovi a ten zaznamenal první gól Jihočechů. Závěrečný tlak Motoru vyústil v gólovku Beránka, který ale současně s druhým klaksonem přestřelil branku.

V závěrečném dějství se Jihočeši tlačili za vyrovnáním, ale brzdila je někdy i dost přísná vyloučení a několikrát je musel podržet Hrachovina.

Deset minut před koncem bylo přece jen vyrovnáno. Pýcha v přesilovce přesně posunul kotouč Harrisovi a na jeho bombu z první Brízgala reagovat nedokázal.

O bodu navíc muselo rozhodnout prodloužení. V něm musel faulovat při domácím brejku Kondelík faulovat unikajícího Sideroffa a z nařízeného trestného střílení sám postižený rozhodl.

Branky a nahrávky: 18. Smoleňák (Melka, Veber), 29. O. Bláha (Pytlík, Hejda), 64. Sideroff z trestného střílení – 32. Ordoš (Kondelík, Štencel), 50. Harris (Pýcha, Kondelík). Vyloučení: 4:3, využití: 0:1, v oslabení: 0:1. Rozhodčí: Sýkora, Šindel – Svoboda, Hynek. Diváci: 3274.

Kladno: Brízgala – Hejda, Dotchin, Ticháček, Martenet, Slováček, Veber – Tralmaks, Klepiš, Jarůšek – Kusý, Frolík, Sideroff – O. Bláha, Pytlík, Strnad – M. Procházka, Smoleňák, Melka. Trenéři: Vejvoda a Skrbek.

Motor: Hrachovina – M. Doudera, Gulaši, Hovorka, Pýcha, Vráblík, Štencel, Štich – Ordoš, Harris, Kubík – Gulaš, Kondelík, M. Beránek – F. Přikryl, M. Hanzl, Simon – Valský, Vopelka, Chlubna. Trenéři Čihák a Hanzlík.

Hlasy trenérů – Pavel Skrbek (Kladno): „Zápas jsme neodehráli vůbec dobře. Byli jsme všude o krok pozadu, soupeř byl agresivnější a lepší. Za stavu 2:0 jsme hráli přesilovku, a místo abychom dali zřejmě rozhodující gól na 3:0, tak ji sehrajeme, jako když čekáme na zastávce na autobus. Na utkání vidím jenom dvě pozitiva: výkon brankáře Adama Brízgaly, který nás výrazně podržel, a dva body.“

Jiří Hanzlík (Motor): „Domácí podali obětavý a bojovný výkon a po zásluze byli odměněni dvěma body. My jsme byli zranitelní v obranném pásmu. Pozitivní bylo, že jsme dokázali vyrovnat na 2:2 a pak jsme si vytvořili šance, ale celkově bych čekal, že se bude více projevovat zkušenost našich hráčů.“