Do hostující branky se opět postavil Hrachovina (Strmeň byl v sobotu chytat na střídavý start za prvoligový Prostějov). V útoku nahradili zraněné Valského a Simona Toman s Koláčkem.

Hosté začali na Hané hodně zakřiknutě a první střelu na branku vyslali až ve dvanácté minutě… To Mora se jinak činila. Už v první minutě se ve velké příležitosti ocitl Nahodil, gólové parametry mohla mít i Pláškova dorážka a Macuhova vyložená příležitost po chybě Jihočechů v rozehrávce po brance doslova volala. Hrachovina však svůj tým držel.

V 17. min. se však Olomouc přece jen dočkala. Po zbytečném vyloučení Šticha se v přesilovce trefil přesně pod horní tyčku Plášek. A mohlo být ještě hůř, jenže Kucserovu střelu zblízka schoval Hrachovina ve své bleskurychlé lapačce.

Po změně stran Motor přece jen ožil, Harris se ocitl sám před Konrádem, ale nedokázal ho prostřelit. Ve 26. min. však bylo vyrovnáno. Ordoš při vlastním oslabení obral soupeře o kotouč, dokonale vymíchal olomouckého gólmana a zaznamenal svůj již třetí letošní gól v početní nevýhodě – 1:1.

Hosté se zvedli, jenže v polovině zápasu dostali hodně smolný gól po Navrátilově teči Andělovy střely. Pak se ale štěstí usmálo zase na ně. Pýchovu ne zrovna moc povedenou střelu si srazil do vlastní branky obránce Sirota a bylo znovu vyrovnáno.

Jenže přišla další nedůslednost ve vlastní třetině, před hostující brankou zůstal osamocený Nahodil a nadvakrát překonal Hrachovinu – 3:2.

V závěrečné třetině se Jihočeši pomalu nadechovali k náporu, jenže přišel opět kuriózní gól v jejich síti. Puk se od nic netušícího Kuska odrazil do výšky a přeletěl Hrachovinu – 4:2…

To už bylo zlé, navíc po nevinně vypadajícím souboji opustil kluziště na nosítkách Lukáš Pech. Pak už to byl ze strany hostí zmar. V závěru zkusili odvolat gólmana, ale Macuh do prázdné branky pečetil na konečných 5:2.

Branky a nahrávky: 17. L. Plášek ml. (Řezníček), 31. J. Navrátil (Anděl, Rašner), 36. Nahodil (Orsava), 46. Kusko (Macuh, Kucsera), 59. Mauc – 26. Ordoš, 33. Pýcha (Kondelík, Vopelka). Vyloučení: 3:4, využití: 1:0, v oslabení: 0:1. Rozhodčí: Šír, Obadal – Axman, Blažek. Diváci: 4526.

Olomouc: Konrád – Rašner, Ondrušek, Řezníček, Sirota, Rutar, Švrček, Mareš – Orsava, Nahodil, Káňa – Bambula, J. Knotek, Kunc – J. Navrátil, Anděl, K. Plášek ml. – Kucsera, Macuh, Kusko. Trenéři: Tomajko a Petrovický.

Motor: Hrachovina – Pýcha Gulaši, Vráblík, Štencel, Hovorka, M. Doudera, Štich – Kubík, Harris, Ordoš – Gulaš, Kondelík, F. Přikryl – M. Beránek, Pech, Koláček – Toman, M. Hanzl, Vopelka. Trenéři Čihák a Hanzlík.