Byla to na úvod pořádná bitva. Hned v první třetině skončil zápas pro nejlepšího střelce domácích Jana Ordoše, který dostal trest na pět minut plus do konce utkání za podkopnutí soupeře. Ale bylo to skutečně hodně přísné vyloučení. „Neměl bych se k tomu vyjadřovat. Ale jel jsem do dvou hráčů. Jednoho jsem přetlačil, on si mě přidržel, a pokud tam z mé strany bylo nějaké podkopnutí, tak si toho vůbec nejsem vědom. Byl jsem extrémně překvapený, jaký následoval trest,“ kroutil hlavou.

Zbytek zápasu sledoval v kabině v televizi a sledoval, jak šel jeho tým ve druhé třetině do vedení, soupeř dvěma góly skóre otočil, ale ve třetí třetině přišel mohutný finiš Jihočechů, který zlomil odpor houževnatého protivníka. „Je super, že to kluci otočili. Máme důležitý první bod a teď ho musíme potvrdit,“ má Ordoš jasno.

„Ukázali jsme charakter, bojovnost, počkali jsme si na příležitost. Máme první bod a jedeme dál,“ stručně konstatoval i spokojený trenér Ladislav Čihák.

Klíčové byly pro výsledek pětiminutové přesilovky na obou stranách. Zatímco Motor dlouhé oslabení přestál bez úhony, hosté se v této situaci v závěru zápasu dostali pod mohutný tlak Jihočechů a dvakrát inkasovali z hole Branta Harrise. „Padesát minut jsme bořili předpoklady všech analytiků, expertů a odborníků. Mužstvo pracovalo výborně a podle plánu. V rozhodujícím momentu jsme dali soupeři naší nedisciplinovaností to, co jsme mu dát neměli. Díky kvalitě přesilovky si domácí utkání vzali. Gratuluji domácím k prvnímu bodu, k dalším účastníkům na ledě se vyjadřovat nechci,“ jen těžko skrýval zklamání karlovarský kouč Václav Eismann.