Pražanům se ale letos vůbec nedaří a ani Bartánus nezáří tak, jak by si jeho chlebodárce představoval. V neděli Sparta prohrála v Českých Budějovicích 1:2 a slovenskému útočníkovi po zápase moc do řeči nebylo. Nakonec však ke krátkému rozhovoru svolil.

Jaké je vaše hodnocení zápasu?

Bylo to velmi vyrovnané utkání. Bohužel jsme ve třetí třetině inkasovali gól v oslabení. V závěru jsme se snažili to otočit, ale už bylo málo času a vyrovnat se nám nepodařilo. Myslím si ale, že se máme od čeho odrazit.

Utkání bylo vyrovnané, ale více šancí měli domácí. Souhlasíte?

Je fakt, že jsme moc gólových šancí neměli, ale z mého pohledu to byl naprosto vyrovnaný zápas. Bohužel rozhodla jedna přesilovka. My jsme je předtím využít nedokázali. Proto soupeř vyhrál 2:1.

Rozhodnout jste mohl ve třetí třetině i vy osobně. Co chybělo k tomu, abyste ze své šance dal gól?

Trefit branku… Hrozně jsem ten gól chtěl dát, abych mužstvu pomohl. Byla velká škoda, že jsem branku netrefil. Moc mě to mrzelo.

Ovlivnila váš výkon, ať už pozitivně nebo negativně, účast na Spenglerově poháru ve Švýcarsku?

Na Spenglerově poháru jsme sice třikrát prohráli, ale byla to utkání na velmi vysoké úrovni. Především poslední zápas s Kanadou jsme sehráli velmi dobře. Trošku jsme stmelili partu, což by pro nás mělo být plus. Věřím, že nám to ve zbytku sezony pomůže. Zápasů do konce soutěže už zbývá méně a méně a my musíme začít co nejdříve vítězit, abychom se do play off dostali. To je náš cíl, za kterým musíme tvrdě jít.

Váš bodový odstup na desáté místo se ale nezmenšuje. Nesráží vás to trochu psychicky?

To by byla nejhorší možná věc, kdybychom se nějak utápěli v tom, že prohráváme. Jsme profesionálové a musíme myslet pozitivně. Jiné cesty není. Musíme bojovat a zase bojovat, abychom začali zápasy vyhrávat.