Úternízápas měl slavnostní úvod. Ke svému sedmistému duelu v extralize nastoupil obránce Jan Snopek a převzal ocenění z rukou sportovního manažera klubu Josefa Zajíce.

Proti poslednímu celku tabulky začali domácí potvrzovat roli favorita hned od začátku. Už v 5. min. šli také do vedení. Po závaru před Falterovou klecí dorazil puk do jeho sítě Kašpařík. Druhý gól mohl přidat v přesilovce pět na tři Šimánek, obrana Kladna však na poslední chvíli dokázala požár uhasit.

Do té doby zcela neškodní hosté udeřili z ničeho nic půl minuty před první sirénou. Přesilovkou kombinaci zakončil do prázdné branky Hovorka.

Domácí si zbytečně koledovali i po změně stran. Šulcovu doslova kriminální hrubici však Stieler naštěstí nepotrestal. Uklidnění na domácí hokejky přinesla až Vydareného přesilovková bomba od modré ve 27. min., která Jihočechům vrátila vedení.

Další krásný hokejový moment přišel o sedm minut později. Ve vlastním oslabení posunul Šimánek kotouč Langhammerovi, jenž z plné jízdy výstavní dělovkou propálil Faltera potřetí.

Pro celý zápas klíčovou druhou třetinu uzavřel Gulaš, jenž obkroužil Falterovu branku a zasunul už na 4:1.

V závěrečném dějství už domácí celek koncertoval. Vydarený nejprve zacinkal na Falterovo břevno a poté přidal pátou branku Pletka dorážkou poté, když kladenský gólman neudržel střelu Martynka.

Gólový účet zápasu pak uzavřeli Květoň a Šimánek.

Branky a nahrávky: 5. Kašpařík (Snopek, Pletka), 27. Vydarený (Novák, Mikeska), 34. Langhammer (Šimánek), 39. Gulaš (L. Květoň), 43. Pletka (Martynek, Ptáček), 54. L. Květoň (Gulaš, Langhammer), 59. Šimánek (R. Pšurný, Mikeska) – 20. Hovorka (Stieler, Eberle). Vyl. 7:3 navíc dom. Snopek 10 min. a host. S. Treille 5 plus do konce), využ. 2:1, v osl. 1:0. Rozhodčí: Mikula, Šír – Kalivoda, Svoboda. 4041 diváků.
Mountfield: Jakub Kovář – Snopek, Vydarený, Ptáček, Tůma, Novák, Šulc, od 21. navíc Jank – Šimánek, Mikeska, R. Pšurný – Gulaš, Langhammer, L. Květoň – Martynek, Kašpařík, Pletka – Mertl, Červený (21. Kuchejda), Podlešák. Trenéři Fr. Výborný a Kupka.
Kladno: Falter – Drtina, Zeman, Mrázek, Toman, L. Procházka, Šmach, od 45. navíc Piskáček – S. Treille, Patera, Kotrla – Bicek, Kalla, Bělohlav – Látal, Kuchler, Knotek – Hovorka, Stieler, Eberle, od 45. navíc Valský. Trenéři: Vejvoda a Kasík.

Hlasy trenérů – František Výborný (HC Mountfield): „Mužstvo se poučilo z našeho posledního zápasu v Mladé Boleslavi, kde nešlo do koncovky a také neuspělo. Přestože výsledek vypadá jednoznačně, až tak hladké to nebylo a Kladno mělo několikrát možnost vrátit se do zápasu. Jsem rád, že jsme i za rozhodnutého stavu hráli až do konce. Výborní diváci si to zaslouží.“

Petr Kasík (Kladno): „Tentokrát jsme si vůbec nezasloužili vyhrát. Hráli jsme hrozně špatně a dobrý nebyl ani přístup hráčů. Domácí vyhráli zcela zaslouženě.“