„Měli jsme docela dost šancí, ale brankář Kovář odchytal velmi dobrý zápas. S jedním gólem venku se ale těžko vyhrává,“ připustil Bicek. „Horší by bylo, kdybychom si ty šance vůbec nevytvořili. O to víc ale mrzí, že jsme alespoň na bod nedosáhli. Na konci zápasu jsme si vytvořili tlak, ale gól jsme nedali,“ posteskl si.

Při Bickově gólové střele pod horní tyčku puk rychlé vylétl z branky a jeho platnost musel potvrdit až videorozhodčí. „Neviděl jsem, jak puk vylétl, ale zvuk byl trochu jiný, než když puk narazí do tyčky. Byl více dutý. Hned jsem to na rozhodčího zkusil a on se šel podívat na video. Spoluhráči na ledě si byli jistí, že to byl gól. Ale když jde rozhodčí telefonovat, tak se může stát leccos,“ nemá stoprocentní důvěru k extraligovým videorozhodčím.

Kladenským se moc nelíbil vítězný gól Mountfieldu. „Pavel Patera říkal, že hráč soupeře při buly trefil puk ještě ve vzduchu. Podle pravidle musí dopadnout na led, jinak se musí vhazování opakovat. Hra pokračovala a dostali jsme gól. S tím už se nedá nic dělat,“ jen pokrčí rameny.

V tabulce se poslední Mladá Boleslav přiblížila třináctému Kladnu už na pouhé čtyři body. „Samozřejmě to sledujeme, ale soustředit se musíme hlavně sami na sebe a snažit se vyhrát nějaké zápasy. Uvidíme až na konci, jak to bude,“ nechce předbíhat.