„Spolek ledního hokeje Jindřichův Hradec jako člen ČSLH vyzývá na základě prohlášení v TV Nova pana inženýra Františka Dvořáka k okamžité rezignaci na všechny funkce v Českém svazu ledního hokeje a domníváme se zároveň, že by neměl zastávat funkce na výkonných postech v KLH Vajgar Jindřichův Hradec."
Přesně tak formuloval svoji řeč předseda Střelců Petr Šachl na tiskové konferenci v J. Hradci. Přidal i důvody, a hlavně další výzvy. Třeba jednu pro Český svaz ledního hokeje. V ní požadoval, aby byly přehodnoceny částky, za které hráči do patnácti let mezi kluby přestupují.
Při odchodu z Vajgaru do Střelců totiž registrace zůstaly na původním místě, a tak hráči nového klubu nemohou nastupovat k zápasům.
„Chtěli bychom, aby svaz změnil tyto tabulky. Od začátku sezony máme problém v tom, že naše děti, které jsou členy Spolku ledního hokeje, vinou přestupního řádu nemohou hrát utkání."
Zástupci Vajgaru, kterým je František Dvořák, se do komentářů moc nechtělo. On vcelku logicky ctí aktuální pravidla Českého svazu ledního hokeje.
Co na to jindřichohradecká radnice? Radní města Jaroslav Beran by měl být v pozici nestranného pozorovatele. „Peníze, které město na sport dětí uvolňuje, by měly být využity smysluplně. Neměly by být děleny na dvě skupiny. Cílem je dostat děti na led společně. Třeba trenér bude z jedné, asistent ze druhé strany."
Jenže příkopy mezi oběma kluby jsou vykopány natolik hluboko, že k dohodě nejspíš nedojde. Svůj pohled nabízí Zdeněk Ondřej. Výborný hokejista, který má chuť pracovat společně s Petrem Šachlem v nově vzniklém subjektu. „Pokud tu peníze platí město a rodiče, což jsou potenciální sponzoři, měl by se k nim někdo slušně chovat. Každý musí svoji práci odvádět tak, aby s ním byla spokojenost."
Faktem je, že s podobnými vizemi jdou do souboje oba subjekty. Vajgar i Střelci.
Kdo bude úspěšnější, ukáže čas a výsledky přímo na ledě.