Ta mise se mu nepovedla. Tedy ta jihočeská. Vedení tehdejšího českobudějovického klubu sice mělo velikou trpělivost, drželo rodáka z Karviné dlouho na lavičce, až do Silvestra, ale skandovaný pokřik Bokroš ven se nesl Budvar arénou jako lavina.

Zdroj: Deník/ Kamil Jáša

Dnes 63 letý česko-slovenský hokejový trenér má za sebou výbornou hráčskou kariéru. Bydlí v Trenčíně, kde také v sezoně 1991/92 oslavil mistrovský titul. Mezi jeho zájmy patří tenis, příroda a procházky se psem. Tenis bývalý československý lední hokejista hrával i při své českobudějovické štaci, ale výsledkově na ledě v extralize to byla bída.

Téměř bezbřehá trpělivost vedení tehdejšího Mountfieldu ČB se zastavila 2.1. roku 2009. Bezprostředně po prohraném utkání s Mladou Boleslaví vedení klubu HC Mountfield oznámilo rozhodnutí o odvolání Ernesta Bokroše z pozice hlavního trenéra A mužstva. Vedením týmu byl tehdy pověřen dosavadní Bokrošův asistent Jan Tlačil.

Tomáš Zápotočný
Další jméno na scéně. Povede Dynamo Tomáš Zápotočný?

„Z rozhodnutí představenstva bych chtěl oznámit, že po jeho dohodě s majitelem klubu společností Mountfield došlo k rozhodnutí, že k dnešnímu dni u prvního týmu končí pan Ernest Bokroš jako hlavní trenér,“ uvedl tehdy dsolova Zdeněk Blažek po skončení utkání s Mladou Boleslaví, ve kterém tým HC Mountfield poslednímu týmu tabulky podlehl 2:4.

A teď je to tady znovu.

Zpráva ve slovenštině zní jasně: "Novým trénerom hokejistov HC MV Transport Prešov sa stal Juraj Faith. Doterajší kormidelník Ernest Bokroš požiadal o odstúpenie a klub mu vyhovel."

Ernest Bokroš má na svém kontě skvělé výsledky. Jako trenér dvakrát vyhrál slovenskou extraligu. V sezoně 199/7/98 se Slovanem Bratislava, v sezoně 2000/20001 se Zvolenem.

Pavel Hájek doma na Hluboké
Derby pro Karla Váchu, spokojený mohl být i Pouzar. Hájkův gól roku

V ČR dovedl jako trenér v sezoně 2003/2004 k titulu tým HC Hamé Zlín, se kterým o rok později přidal do své sbírky také bronz. A mezi nejcennější úspěchy patří slovenský bronz z juniorského MS v roce 2015. V Českých Budějovicích na něj ale nevzpomínají rádi.

Prešov vedl od loňského návratu tohoto klubu mezi slovenskou elitu. Letos ale tým pod Bokrošovým vedením nedokázal navázat na postupový úspěch a výsledky v sezoně 2022/23 nebyly pro klub uspokojivé. Prešov je teď po 16 zápasech v tabulce slovenské extraligy poslední, jeho skóre je 40:56, klub, který už vede Juraj Faith nasbíral pouhých 16 bodů.