Tentokrát to nebyla jen planá slova, ale domácí celek na soupeře od úvodních minut opravdu doslova vletěl. Počáteční nápor přinesl první gól hned ve 2. min., kdy Valent neudržel lehkou střelu Podlešáka, Langhammer posunul volný kotouč Mertlovi, jenž neměl sebemenší problém do zcela prázdné branky otevřít skóre. O tři minuty později to bylo už 2:0, když si před gólmana Valenta vybruslil Gulaš a přesnou střelou nedal gólmanovi šanci.

Hostující trenéři zareagovali střídáním gólmanů a do branky zamířil reprezentant Schwarz. Boleslavští o sobě dali poprvé vážněji vědět až při první přesilovce zápasu a hned z toho byl gól. Střelu Haye od modré šikovně tečoval Štefanka a Kovář neměl šanci reagovat.

Byl to ale jen ojedinělý záchvěv týmu, který se zmítá v hluboké krizi. V 10. min. si totiž poprvé v početní výhodě zahráli domácí a hned to bylo 3:1. Pletka našel báječnou přihrávkou napříč pásmem obránce Šulce, jenž zaznamenal svůj premiérový extraligový gól. Další dvě minuty poté ukázal Jiří Šimánek, že by se skutečně zase rád objevil v tabulce nejlepších střelců na teletextu České televize. Střelou mezi betony odhalil Schwarze a bylo to už 4:1.

Boleslavští jsou momentálně hlavně psychicky hodně dole. Nájezd Fabuše byl spíše výkřikem ze tmy, na který reagoval perfektním zákrokem Kovář.
Také po změně stran domácí vládli zápasu, ale jejich hlad po gólech už nebyl takový. Doslova pohrdli téměř minutovou přesilovkou pět na tři a pátou trefu přidali až ve 29. min., kdy Langhammer vysunul Mertla a ten své sólo zakončil naprosto zkušeně.

Na závěr druhé třetiny ještě kapitán Ptáček při další dvojnásobné přesilovce orazítkoval břevno Schwarzovy klece.

Definitivně poslali Jihočeši soupeře do kolen v úvodu závěrečného dějství. Po dvanácti vteřinách zužitkoval přesilovku Mikeska a po něm se prosadil i Kašpařík. Schwarz poté zamířil opět na střídačku a vystřídal ho Valent.

Branka boleslavského Hrdela už nic neznamenala. Hosté si totiž odvezli desítku, když se trefili podruhé Kašpařík, Snopek a Ptáček.

Hlasy trenérů – Milan Kupka (HC Mountfield): „Sehráli jsme velmi dobré utkání. Na soupeře jsme se dobře připravili a vyhráli jsme zaslouženě. Napadala nám tam spousta gólů, protože jsme dobře kombinovali a tlačili se do koncovky.“

Miloš Holaň (Ml. Boleslav): „Je to obrovská ostuda. Celé mužstvo, včetně gólmanů, podalo zcela nezodpovědný výkon. Deset gólů jsem nikdy nedostal jako hráč, ani jako trenér.“

Branky a nahrávky: 2. Mertl (Langhammer, Podlešák), 5. Gulaš (Novák), 10. Šulc (Pletka, Snopek), 12. Šimánek (Šulc, Pletka), 29. Mertl (Langhammer), 41. Mikeska (Šimánek), 42. Kašpařík (Gulaš), 53. Kašpařík (Gulaš, Ptáček), 58. Snopek (Podlešák), 60. Ptáček (Novák) – 7. Štefanka (Hay, Žabka), 45. Hrdel (Boháč). Vyl. 4:9 (navíc host. Hrdel 10 min.), využ. 3:1 Rozhodčí: Husička, Minář – Hlavatý, Tošenovjan. 4007 diváků.
Mountfield: Jak. Kovář – Snopek, Šulc, Kolarz, Ptáček, Novák, Tůma – Šimánek, Mikeska, Pletka – Gulaš, Kašpařík, Martynek – Mertl, Langhammer, Podlešák – Kuchejda, Červený, R. Pšurný. Trenéři Výborný a Kupka.
Ml. Boleslav: Valent (5. – 42. Schwarz) – Žabka, Mikuš, Hay, Macháček, Jindra, Marušák – Loskot, Štefanka, Macho – Fabuš, Vrbata, Bahenský – Nouza, Hrdel, Boháč – Barney, Gajovský, Matějovský. Trenéři Holaň a Hiadlovský.