Českobudějovický hokejista Jiří Patera bojuje o místo v týmu ČR pro mistrovství světa hráčů do 18 let. V přípravě Češi s jihlavským Jakubem Škarkem v bráně podlehli Finům 3:4 v prodloužení.

V sobotu v Žilině proti Slovákům by měl dostat šanci Jiří Patera. „Bylo by super, kdyby se mi povedlo odchytat i nějaký zápas na mistrovství světa,“ přeje si Patera, jenž pravidelně objížděl s národním týmem mezinárodní turnaje, a tak by v nominaci nemělo jeho jméno chybět mezi trojicí gólmanů. „Záleží na trenérech, jestli se něco nezmění. Nechci to zakřiknout,“ říká opatrně junior a doplní, že brněnský Lukáš Dostál na srazu chybí, protože je nemocen.


Do branky se mladík těší. V extralize juniorů naposledy nastoupil v prohraném semifinále České Budějovice - Třinec, od té doby jen trénuje. "Pauza je dlouhá, ale snad se s tím dokážu vypořádat," věří Patera. Účast na MS by bral jako vydařenou tečku za sezonou, v dresu ČR by to byl dosavadní vrchol kariéry. Jiří Patera dává najevo, že se nechce jen zúčastnit, rád by si připsal na šampionátu i nějaký ten start.

S osmnáctkou trénují i zámořští krajánci, včetně budějovického útočníka Jáchyma Kondelíka. Příprava na MS vrcholí!