Jihočecha potěšilo také individuální ocenění: byl vyhlášen nejlepším brankářem sezony v kategorii st. dorostu.

Právem, neboť dobrou formu si Mikl dokázal udržet během celé sezony. Vysloužil si i nominaci do týmu ČR „18“, který v červnu odehrál mistrovství Evropy v Německu. Přání vyhrát zlato, a zkompletovat tím sbírku svých mezinárodních medailí, se Petru Miklovi splnilo. Byl u toho, když Češi vyhráli titul.

Poctivý přístup k hokejbalu se mladíkovi vyplácí. Tři roky po sobě se probojovat do národního týmu, čímž se stal momentálně zřejmě nejúspěšnějším reprezentantem svého sportu na jihu Čech.

„Když hraju za reprezentaci tak chci být na tom nejvyšším stupni,“ vyznal se brankář Pedagogu Č. Budějovice.

Do Plzně přišel před play off, těsně před koncem přestupního termínu. A protože Pedagog v extralize st. dorostu 2009/2010 vůbec nefiguruje, Mikl si zřejmě plzeňské angažmá prodlouží.

„Máme zájem, aby u nás chytal, a on má zájem zůstat tady. Navíc v týmu, s nímž vyhrál. Chtěli bychom, aby chytal za starší dorost, odkud náš první brankář přechází do mužů. Předběžně jsme dohodnuti,“ potvrdil trenér Plzně Josef Kadaně.