Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Bravo, Rytíři! Hlubočtí si počínali v Pouzar aréně jako doma, porazili Milevsko

České Budějovice /FOTOGALERIE/ - Hokejisté Hluboké nad Vltavou v semifinále krajské ligy první bitvu nad Milevskem vyhráli 6:3 a do odvety mají skvělou pozici.

18.3.2017

Hokejové centrum Pouzar v Českých Budějovicích hostilo v pátek večer I. semifinále play off mezi "domácí" Hlubokou Knights a Milevskem. Hlubočtí vyhráli 6:3, v neděli se hraje na stadionu ZVVZ odveta.Foto: Deník / Michael Kalinics

Hokejisté Hluboké se svými fanoušky obsadili při prvním semifinále Hokejové centrum Pouzar a páteční večer si náramně užili. Rytíři porazili favorizované Milevsko 6:3 (4:0, 0:2, 2:1) a útočí na postup do finále! V neděli vypraví pro své příznivce autobus na zápas do Milevska: odjezd je ve 14 hodin od stadionu na Hluboké.

Otevřená Kuki aréna ukončila provoz, a tak se Hlubočtí museli vydat do budějovického azylu. Po roce se tam v hale znovu hrálo krajské play off - a hokej měl říz jako nový hlubocký ležák! Rytíři zrežírovali vstup do zápasu z říše snů a do 15. minuty si vypracovali čtyřbrankové vedení.

TAKÉ ČTĚTE: Kometa přetlačila Jihlavu a poslala Motor v semifinále na led Třince

Ve druhé třetině se hosté oklepali z šoku a hra se srovnala. Milevsko snížilo na 4:1, když pouhých dvanáct vteřin před koncem druhé třetiny dalo do šatny druhý gól, dostal zápas další náboj…

V úvodu třetí třetiny se navíc Hluboká musela bránit v oslabení, ale její hráči příkladně bojovali, neuhnuli v žádném souboji, to spíše ještě víc přitlačili. Žlůva to však za Daškovou brankou s důrazem přehnal a narazil Votrubu zezadu na hrazení. Milevsko početní výhodu bleskově využilo, stačilo mu na to šest vteřin. Předtím však v početní výhodě uspěli i Hluboká, takže si držela odstup - 5:3.

A bylo ještě lépe, protože Šimkova střela překvapila milevského brankáře a zapadla pod horní tyčku! Radost za chvíli vystřídaly emoce: Hlubočtí se zlobili, když sudí přehlédl hru vysokou holí, zato udělil trest její hráčské lavici za příliš mnoho hráčů na ledě. V oslabení ukázal gólman Dašek možná nejlepší zákrok večera; Matějka ani Novotný nemohli uvěřit, že puk schoval v lapačce.

Na konci zápasu si porci smůly vybral Roman Rákosník ml., když jej od hole odražený puk trefil zblízka do tváře (podezření na zlomenou čelist) a do nemocnice ho odvezla sanitka. Nedělní odveta téměř stoprocentně bude bez něj. Hlubočtí si v ní mohou dovolit o dva góly prohrát, a to je pozice, jakou čekal před pátkem málokdo…

Branky: 3. a 15. Moudrý, 11. Miler, 12. Dvořák, 47. Král, 51. Šimek - 30. Polodna, 40. Pouch, 49. Matějka.

DÁLE ČTĚTE: Michal Chovan vystřílel Jihočechům druhou výhru

Autor: Michael Kalinics