S Mostem jste sice nakonec vyhráli, ale nebrali jste to vzhledem k beznadějnému poslednímu místu soupeře v tabulce spíše jako ztrátu jednoho bodu?
Ztráta bodu to asi je. Hráli jsme ale velmi špatně a v dané situaci pro nás dva body byly zlaté. Náš výkon opravdu nebyl dobrý.

S Mostem jste letos ztratili už sedm bodů. Čím to podle vás je?
Netuším. Most hraje takový zvláštní hokej. Pořád to jenom řežou, strkají, hákují. Špatně se nám proti tomu hraje. Jinak si to nedovedu vysvětlit.

Po svém příchodu z Ústí jste dlouhých sedm zápasů čekal na svůj první bod. Bylo to dáno změnou prostředí?
Start jsem opravdu neměl dobrý. Na změnu prostředí se ale určitě nemohu vymlouvat.  Nedařilo se mi a navíc se nedařilo celému týmu. Potom se nám podařilo nastartovat nějakou sérii a začalo se dařit i mně. Nějaké góly i nahrávky jsem posbíral a snad už to teď bude dobré.

S play out máte bohaté zkušenosti z extraligové Mladé Boleslavi. Jsou to o hodně jiné zápasy než třeba v základní čísti soutěže?
Je to něco jiného. Více v těchto duelech pracují nervy. Každý se bojí, aby nespadl do baráže. My se nemůžeme nikam ohlížet. Musíme se dívat sami na sebe a pokud budeme podávat stabilní výkony, tak bychom nemuseli mít problémy. Play out je ale zrádné a může se tam stát leccos.

Z tohoto pohledu vás muselo Ústí zarmoutit, když v sobotu prohrálo doma s Berounem?
Samozřejmě jsem hned volal do Ústí a řekl k tomu své výhrady bývalým spoluhráčům. Mrzelo nás to, protože tam mohli Beroun trochu utopit. Bohužel se nepovedlo. Ale musíme si to uhrát sami a nekoukat na ostatní.

Ve středu vás čeká právě Ústí, kde jste strávil dva a půl roku. Bude to pro vás speciální zápas?
Snažím se moc si to nepřipouštět, ale určitě trochu ano. Znám v té organizaci prakticky všechny. Výjimečný zápas to pro mě rozhodně je. To musím připustit.

Bude probíhat před zápasem nějaké hecování nebo sázky s bývalými spoluhráči?
Sázky určitě ne, ale hecování bude. Čím víc se zápas blíží, tím více si voláme a píšeme. Něco proběhne.

Pro své současné spoluhráče vypíšete za vítězství odměnu do kabiny?
To je samozřejmost. Je to dané sazebníkem v kabině. Když vyhrajeme, tak něco rád dám.

V současné době vás v Budějovicích vede trenér Rosol, pod jehož vedením jste působil už v Ústí. Stál právě on za vaším příchodem na jih Čech?
Úplně takhle se to asi říct nedá, protože do Budějovic jsem měl poprvé jít letos ještě předtím, než trenér Rosol přišel. Nějaký kontakt s vedením klubu probíhal už dříve. Když se mi ale potom z Motoru ozvali znovu a už tady trenér Rosol byl, tak už jsem neváhal.

Na jihu Čech jste spokojen?
Teď  se daří, tak určitě. A nejen po hokejové stránce. Stadion, město, to všechno je super. Jižní Čechy jsou krásné a s manželkou jsme si to tady zamilovali. Jsme tady úplně nadšeni.

Už také pomalu řešíte své angažmá pro příští sezonu?
Zatím se zabývám pouze play out, ve kterém se musíme zachránit. Co bude dál, to bude. Uvidíme.

Rád byste v Motoru zůstal i na příští sezonu?
Určitě.

V extralize máte více než 250 startů. Lákalo by vás tuto statistiku ještě rozšířit?
Lhal bych, kdybych tvrdil, že ne. Nejhezčí by bylo, kdyby se nám to podařilo tady. Časem postoupit a zahrát si ještě nejvyšší soutěž v Budějovicích. To by byla úplně nejlepší varianta.