Trenér Radek Bělohlav pročistil kádr a proti největšímu favoritu první ligy vyjel na led tým, který by mohl být ve druhé nejvyšší soutěži konkurenceschopný. V první třetině ambiciózního soupeře až nečekaně přehrával a doplácel pouze na špatnou koncovku. V úvodu druhého dějství se sice přece jen prosadil Ondřej, ale postupem času se otáčel ve prospěch hostí nejen obraz hry, ale také skóre.

Trenér Bělohlav považoval úterní konfrontaci za velice prospěšnou. „Boleslav byla přesně tím soupeřem, se kterým jsme si potřebovali zahrát. Bude to náš hlavní rival v první lize. Konečně máme srovnání, které jsme chtěli mít. Do poloviny zápasu jsme obstáli, v té druhé nám došly síly. Máme za sebou totiž hodně náročný týden, ve kterém jsme sehráli čtyři zápasy. Někteří  kluci přitom odehráli všechna utkání. Některé ty chyby a celý způsob hry ve druhé polovině odpovídaly tomu, jak jsme na tom byli se silami," vysvětluje kouč.

Zatímco ve druhé polovině utkání měl soupeř navrch, s průběhem té první mohl být spokojen. „Je hezké zjištění, že takhle dokážeme hrát, ale hokej se hraje šedesát minut. Musíme se připravit na to, abychom byli schopni šedesát minut odehrát stejným způsobem," je si Bělohlav vědom.

Do hry v úterý ještě nezasáhla čerstvá posila z Litvínova obránce Marek Posmyk. „Dorazil teprve v pondělí a nebyl připraven tak, aby byl připraven naskočit do takového utkání," zdůvodnil kouč  absenci zkušeného beka.

Trenér vítězů František Výborný strávil na jihu Čech téměř tři sezony a dvakrát dokázal se svým týmem proklouznout do čtvrtfinále play off. Výhra nad svým bývalým klubem ho sice potěšila, ale také ji v žádném případě nepřeceňoval. „Domácí potvrdili, že mají dobré hráče a budou  kvalitním týmem. Navíc za sebou mají velkou přízeň diváků. Myslím si, že to v Budějovicích bude fungovat," je Výborný přesvědčen.

Začátek zápasu patřil Motoru, čehož si všiml i zkušený kouč. „Budějovice měly na domácím ledě ze začátku vždycky velký tlak. Na tom se nic nezměnilo a právě v úvodu domácí ukázali svou sílu. My jsme navíc byli hodně vylučováni, takže jsme se nedostali do tempa. Budějovice nebudou mít špatné mužstvo. To jsem si jistý," zdůraznil František Výborný.

Vzhledem k tomu, že pod Černou věží docela dlouho působil, nemohl nesledovat alespoň zpovzdálí odchod extraligy do Hradce Králové. „Něco jsem tady zažil a bylo by mi líto, kdyby se tady hokej vůbec nehrál, protože v Budějovicích má velkou tradici. Navíc jsem si tady utvořil docela pevné vazby. Stejné je to s Jihlavou, kde jsem působil třináct let a klub patřil k nejlepším v Evropě. Také mě mrzí, že už se tam liga nehraje," přiznává.

Motor Č. Budějovice podle něj bude patřit ke špičce první ligy. „To určitě," souhlasně Výborný přikývne. „Mužstvo se tady teprve dává dohromady a půjde jenom nahoru. Horší v žádném případě nebude," usměje se.

Vedení Mladé Boleslavi vyhlásilo jako cíl boj o postup do extraligy. Trenér Výborný tento optimismus brzdí. „To já nikde nevyhlašoval. Mrzelo mě, že jsme na postup nedosáhli v posledním zápase baráže, i když jsem věděl, že to bude těžké. Musíme do toho jít zase stejně, protože strašně dlouhá je jenom ta cesta do samotné baráže.  Základní část je hrozně monotónní a dlouhá, hraje se bez přestávek. Potom je třeba se prokousat zápasy play off. Je třeba být při zemi a jít krůček po krůčku. Bylo by hodně předčasné teď vyhlašovat, že si to rozdáme s někým v baráži," varuje zkušený kouč před přehnaným optimismem.

Základním předpokladem ale je, že se v Boleslavi vedení klubu podařilo udržet prakticky stejný kádr z loňské sezony. O jeho kvalitách se mohly přesvědčit v úterý více než dvě tisícovky příznivců v Budvar Aréně. „Mužstvo se nám podařilo udržet, což je důležité," přikývne Výborný. „Navíc tady s námi ještě nebyli Michal Broš a David Vrbata. Měli bychom mít slušný tým," míní trenér  Výborný.