Obránce Litvínova Jiří šlégr odehrál první extraligový zápas bez omezení. Po zdravotních problémech z minulé sezony nezbyly ani stopy. Přesto měl vítěz z OH v Naganu ke spokojenosti daleko. Jeho tým na jihočeském ledě prohrál. A Šlégrův výkon? K ideálu měl zatím ještě daleko.

Jaká byla extraligová premiéra?

Neměli jsme špatný začátek. Jeli jsme sami na bránu, možná, kdybychom proměnili, tak by zápas měl jiný průběh. Budějovičtí byli v prvních dvou třetinách agresivnější, my trochu zaspali. Domácí dali důležité góly, zaslouženě vyhráli.

Co nakonec rozhodlo?

Soupeř je zvyklý na toto malé kluziště. My si hru zbytečně komplikovali ve středním pásmu, kdy jsme chtěli zbytečně moc nahrávek. Oni hráli jednoduše, nahazovali si puky, šli za námi agresivně. To podle mne rozhodlo.

I na vašich hokejkách ale byly šance na vstřelení gólu, jenže Roman Turek byl proti…

Chytal s přehledem. Je to zkušený gólman. Už jsem říkal, Budějovice vyhrály zaslouženě, my se z toho musíme vzpamatovat.

Loni vaše problémy se zdravím byly jedním z ostře sledovaných témat extraligy. Jak se vám na jihu Čech hrála letošní premiéra?

Nechci to zakřiknout, ale dneska mě záda vůbec nebolela. Po zdravotní stránce to bylo v pohodě.

V závěru se vám podařilo snížit, zdálo se, že se nadechujete k náporu?

Určitě to tak bylo. Kdyby tam ještě spadl nějaký gól,
druhý náhodný, tak závěr mohl být opravdu o něčem jiném. Bohužel, nestalo se.

Zahráli jste si poprvé ostrý zápas podle upravených pravidel, třeba kolem střídání při zakázaném uvolnění se někdy zdálo, že si hráči nejsou úplně jistí?

Tosi nemyslím. V tomto směru bylo všechno naprosto v pořádku. Podle mne to zvládli i rozhodčí.