Získat alespoň prvoligovou licenci pro České Budějovice je cílem skupiny hokejistů z NHL, kteří spolu s podnikatelem Jaroslavem Davidem jednali s Mostem o možném převodu druhé nejvyšší soutěže. Sextet Aleš Kotalík, Roman Turek, Václav Prospal, Martin Hanzal, Milan Michálek a Jiří Novotný je ochoten tento projekt podpořit vlastními finančními prostředky. „Je pravda, že jsme se pokoušeli něco takového uskutečnit," připouští i Jaroslav David. „Nic hotového ale ještě ani zdaleka není," dodává muž, jenž stál v čele klubu v postupové sezoně 2004 2005.

O záchranu hokeje ve městě se pokouší také občanské sdružení HC České Budějovice, které zastřešuje v klubu mládež a je vlastníkem registračního čísla budějovického hokeje. V jeho čele stojí předseda Zdeněk Blažek.

Občanské sdružení údajně jedná o odkoupení prvoligové licence od Hradce Králové. Tomu totiž po příchodu extraligového týmu zůstal také ten prvoligový a v současné době to vypadá, že by se HC Mountfield první ligy docela rád zbavil.

Ideální by samozřejmě byla spolupráce obou subjektů. Zatím to ale moc růžově nevypadá. „Skutečně to tak nevypadá," připouští David. Rozhodnout by se přitom mělo hodně brzy, protože start sezony se nezadržitelně blíží a případný českobudějovický klub zatím nemá ani soutěž, ani mužstvo a třeba ani výzbroj. „Je nejvyšší čas začít něco dělat, jinak bude pozdě," uvědomuje si Jaroslav David.