Zažil jste už v minulosti nějakou sezonu, kdy by vás postihlo tak vážné zranění?
Stejné zranění jsem měl v devatenácti letech. Ale to se mi stalo v srpnu a od listopadu jsem hrál. Ta sezona však byla možná ještě horší v tom, že se na to nabalovaly další zdravotní problémy. Nebylo to ale na druhou stranu tak dlouhé jako loni, kdy jsem se snažil dát koleno skutečně kompletně do pořádku. Proto se to tak natáhlo. Koleno jsem měl operované podruhé. Proto to bylo tak dlouhé.

Jak to člověk nese, když může hokej sledovat jen z tribuny?
Špatně. Přijdete sem s nějakým cílem a ambicemi. A pak se to hned na začátku sezony rozplyne. Ne úplně, ale všechno musíte přehodnotit a je pak těžší se do toho zase dostávat.

Prakticky čtyři měsíce jste loni nehrál. Bylo obtížné dostat se po takové pauze do herní pohody?
Byl jsem zvyklý hrát dvacet minut za zápas, ale najednou z toho bylo paběrkování ve čtvrté lajně. Někdy se tam naskytly nějaké minuty navíc, ale ze zápasového rytmu jsem vypadl. Kdybych hrál pravidelně alespoň patnáct minut, tak bych se do toho dostal snáz. Takhle to moc nešlo.

Tři góly za sezonu, to asi není bilance, která by vás mohla zrovna těšit…
Je to hrozné. Když jsem do Motoru přicházel, tak jsem měl i s play off přes padesát bodů. A najednou se dostanete do takovéhoto stavu. Ještě po zranění jsem se držel kolem bodu na zápas. Ale pak se mi přestalo dařit. Člověk nemá ani sebedůvěru, když moc nehraje. Body nepřicházely a sebevědomí šlo dolů.

Po sezoně na vás klub uplatnil opci. Přemýšlel jste o odchodu jinam?
Původně jsem vůbec nepočítal, že bych tady zůstal. Myslel jsem si, že odejdu někam, kde bych měl šanci nějak to restartovat a dostat více prostoru. Některé týmy se ozvaly. Vedení Motoru ale uplatnilo opci. Ze začátku jsem měl trochu strach, abych nedoplatil na minulou sezonu a zase nepaběrkoval někde ve čtvrté lajně. Přišel jsem sem, abych hrál, a ne abych byl někde na pokraji sestavy. Vedení mě ale přesvědčilo a jsem rád, že jsem tady. Budu se snažit navázat na tu předchozí sezonu, aby byla úspěšnější pro tým i pro mě.

Jaký máte pocit z dosavadní přípravy pod novým trenérem Václavem Prospalem?
Zatím je to pořádný dril. Ale to k tomu patří. Věřím, že nám to jenom pomůže.