„Profukováním se situace zlepšila, ale dvě smyčky stále ještě nefungují, takže se nedaří nachladit po celé ploše,“ vysvětluje Jiří Zavoral z odboru sportovních zařízení magistrátu města.

Na řadu tak musí přijít mechanické vyčištění trysek. „Bude zavedena sonda a minikamera zjistí příčinu. Poté bude tryska mechanicky vyčištěna,“ naznačuje další postup prací.

Ledová plocha tak ale v žádném případě nebude k dispozici v příštím týdnu. „Led by měl být třetího nebo čtvrtého srpna. Není ale vyloučeno, že se nám práce podaří urychlit a bude to už dříve,“ doufá.

Po týdnu v Písku tak HC Mountfield zamíří za ledem do Soběslavi. „Chtěli bychom poděkovat píseckému klubu, zimnímu stadionu i tréninkovému kempu. Vyšli nám tam maximálně vstříc. Poděkování míří i do Soběslavi panu Hanzalovi, kde kvůli nám nachlazují o týden dříve,“ vzkazuje generální manažer klubu František Joun.

Do Soběslavi se stěhuje celý klub. Vedle dvoufázových tréninků extraligového týmu zde budou trénovat i juniorka a všechny dorostenecké týmy.