Byla to ve středu opravdu více bitva než nějaký pohledný hokej. Jihlavští hráli jako tradičně velice tvrdě, na hranici pravidel a často i za ní. „Vyprodaná aréna viděla z obou stran výborné utkání. Domácí byli v závěru šťastnější, proto tři body zůstaly tady. Nás to mrzí, protože jsem sem přijeli hrát náš hokej, který bolí. Bohužel ale odjíždíme s prázdnou," zhodnotil zápas jihlavský asistent trenéra František Zeman.

Měl určitě pravdu v tom, že jihlavský hokej bolí, ale spousta zákroků byla skutečně za hranou, což Dukle vyloženě kazí umělecký dojem. Faul Kohouta, kterým vyřadil ze hry domácího gólmana Gábu, vyloženě rozpálil trenéra Motoru Petra Rosola. A zcela oprávněně. „Čekali jsme to, jihlavský hokej je důrazný a bolí. Ale to, co se stalo s brankářem Gábou, to je ze strany jihlavského hráče vyloženě prasárna neskutečného kalibru. Pokud by to bylo v nějakém souboji před brankou, tak prosím. Může se to stát. Ale udělat faul na gólmana mimo hru, to je fakt prasárna. Ten hráč by si zasloužil velký distanc," běsnil Rosol.

Zároveň ale poděkoval svým svěřencům za tři body. „Hrálo se v parádní atmosféře. Kluci zaslouží ocenění za bojovnost. Odehráli jsme zápas na pět beků a pochvalu zaslouží i gólman Bláha, jenž do toho skočil rovnýma nohama a ustál to," nešetřil trenér slovy uznání.

Na ranním rozbruslení si poranil kotník obránce Žovinec, Zíba ještě nepustila do hry bolavá záda a dlouhodobě jsou mimo hru Mucha s Pýchou. Proto trenéři točili jen pět obránců. Junior Klinecký do hry nezasáhl a zůstal jen na střídačce. „Je to mladý kluk, hodně se bruslilo a hrálo do těla. Byl by risk ho nasadit," vysvětlil Rosol. „Sháníme obránce, ale ti jsou nedostatkovým zbožím," pokrčí trenér rameny.

Hosté si pokazili reputaci hned na začátku utkání, kdy nechali domácí celek stát na modré čáře skoro dvě minuty. První jihlavský hráč vstupoval na led pouhé čtyři vteřiny před začátkem zápasu. „Začátek třetiny jsme stihli a více bych se k tomu nechtěl vyjadřovat," odmítl Zeman.

Jihlavští dorazili, ale pozdě. Nebyli včas připraveni na zahájení hry a nepřesný sudí Jílek jim dle pravidel měl udělit dvouminutový trest. V tom se trenér Zeman mýlil.