Dvě asistence zaznamenal v duelu zkušený útočník Rok Pajič (29 let), který nastoupil v centru prvního útoku Motoru. „K utkání jsme dobře přistoupili, i když ve hře ještě byla řada chyb a špatných rozhodnutí. Tím jsme pustili Kladno do šancí. Na druhou stranu jsme měli dobrý pohyb, tlačili jsme se do branky a hodně stříleli. Dokázali jsme své příležitosti proměňovat a vyhráli jsme zaslouženě," chválil si slovinský forvard.

Výkony českobudějovických hokejistů jdou v přípravných zápasech nahoru. Samozřejmě až na páteční výpadek v Táboře. „Bylo by špatné, kdyby to šlo dolů," usměje se Pajič. „Už jsme pátý týden na ledě, takže by to skutečně mělo jít nahoru. Do začátku soutěže zbývají tři týdny, ve kterých musíme vypilovat, co bude třeba, abychom do sezony šli dobře připraveni," má jasno.

Výraznou oporou byl v utkání s Kladnem gólman David Gába, který předvedl několik skutečně pozoruhodných zákroků. „Gábič byl skvělý. Čišela z něj jistota a nám ostatním se pak lépe hraje, když jsme viděli, jak je v klidu a že se na něj můžeme spolehnout," chválí Pajič postavou malého, ale výkonem velkého gólmana.

Samostatnou kapitolou zápasu byli diváci. Na stále ještě přípravný duel jich do Budvar arény dorazilo 3250 a atmosféra byla opět skutečně parádní. „Máme skvělé fanoušky. Musíme jim poděkovat, že chodí i na přáteláky v tak velkém počtu," ocenil.

Co se mu však už zdaleka tolik nelíbí, je kvalita ledu. „Led je úplně hrozný. Je to špatné při tréninku i při zápasech. Bohužel," posteskne si.