Byl to ve středu v Budvar Aréně v domácím zápase málokdy vídaný kolaps. Už po pětašedesáti vteřinách zápasu totiž Motor prohrával 0:2 a z tohoto šoku se nedokázal probrat do konce první třetiny. „První dvě střídání rozhodla zápas. Bylo hrozné, jakým způsobem jsme k úvodu přistoupili," hněval se trenér poražených Radek Bělohlav.

Pro až lajdácký vstup mužstva do zápasu neměl sebemenší pochopení. „To bylo totální podcenění. Jednotlivci nezvládli úplně banální věci. Pokud by nastoupili do zápasu jenom z padesáti procent tak, jako trénují, tak to utkání nemůže takhle začít. Není to jenom o tréninku. Je to třeba přenést také do zápasu," nešetřil své svěřence.

Právě na začátek duelu si dávali hosté z Litoměřic velký pozor. A zvládli ho na jedničku. „Věděli jsme, že v minulém domácím utkání daly Budějovice tři góly v průběhu prvních pěti minut. Tentokrát se to povedlo nám, takže vstup do utkání jsme měli výborný. Dodržovali jsme to, co jsme si řekli a co jsme nacvičovali. S průběhem první třetiny jsem byl velice spokojen," konstatoval litoměřický lodivod Jiří Doležal.

Od druhého dějství se obraz hry vyrovnal. Jihočeši začali tlačit, ale soupeř dobře bránil  a působil hokejovějším dojmem. „Řekl bych, že při hře pět na pět jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem. V přesilovkách nás přehrávali a měli jsme i štěstí, že jsme nedostali dříve kontaktní branku. Ve třetí třetině už to bylo  o tom, jestli udržíme nervy a neuděláme moc faulů. Hned ten první domácí potrestali a potom nás chvílemi dostávali pod tlak. V koncovce jsme ale byli šťastnější," zhodnotil Doležal zápas.

Jeho protějšek Bělohlav věří, že se tým z takové vstupu do utkání poučí. „Dvě a půl třetiny můžete tlačit, ale zápas se klidně může rozhodnout během prvních dvou minut. Z toho bychom si skutečně měli vzít ponaučení. Chyby udělali jak mladí, tak i staří hráči. Pořád se všichni mají co učit," zdůrazní. „Hokej je hra chyb, ale budeme se snažit něco podobného příště už nedopustit," ujistí.

Vyrovnávací gól se nakonec domácímu celku podařilo za záda výborného brankáře Lukáše dotlačit, ale bohužel to bylo až krátce po zaznění závěrečného klaksonu. Série tří vítězství v řadě tak byla přetržena a nyní stojí před nově složeným týmem velké výzvy.
Sobotní duel v Berouně, který překonává všechna očekávání a jako lídr soutěže ještě v prvních pěti kolech neztratil ani bod. V pondělí pak přijede na jih Čech Dukla Jihlava s navrátilcem Ujčíkem.