Domácí nasadili do branky Kváču, místo na soupisce tentokrát nezbylo znovu na obránce Čápa, ale překvapivě ani na produktivního útočníka Endála. V hostující sestavě chyběl zraněný lídr Roubík.

Jihočeši od úvodních minut potvrzovali roli vysokého favorita a v 5. min. šli také do vedení. Úvodní přesilovku zápasu zužitkoval Čermák tečí Pavlinovy střely.

Další branka na sebe nenechala dlouho čekat. Nekrytý kotouč ve skrumáži před Grohovou klecí našel zkušený Šimánek a pohotově zaznamenal svou premiérovou letošní trefu.

Další příležitosti už domácí nezužitkovali. Ústí mělo v úvodní dvacetiminutovce jednu velkou možnost. Sólo Chrpy po zaváhání Kutláka ale zlikvidoval Kváča. „Jsme aktivnější a vedeme zcela zaslouženě. Šancí máme dost a hraje se v naší režii,“ pochvaloval si po první třetině útočník Motoru Lukáš Endál, jenž se tentokrát do sestavy nevešel.

Po změně stran ale jeho spoluhráči sundali nohu z plynu. Martin Novák sice nastřelil v přesilovce tyč, ale jinak se do šancí dostávali hlavně hosté, kteří využívali okénka v obraně Motoru. Kváča však několikrát doslova čaroval.

Od poloviny zápasu domácí zase zvýšili obrátky. Po gólu volaly tutovka Šimánka i nájezd Beránka, ale skóre se neměnilo.
„Druhá třetina měla stejný průběh jako ta první. S jediným rozdílem, že jsme tentokrát šance neproměnili,“ konstatoval Endál po skončení druhého dějství.

Tak dlouho si však Motor koledoval, až kontaktní gól skutečně inkasoval. Ve 45. min. ho dal šikovně pod horní tyč Vrdlovec. To už hráli domácí jen na tři útoky, protože s tempem zápasu nebyl očividně spokojený ani trenér Prospal.

Z původně pohodového zápasu tak bylo rázem zaděláno na drama. To naštěstí (i když jen dočasně…) odmítl M. Novák, jenž přesnou střelou v přesilovce propálil Groha a upravil znovu na dvoubrankový rozdíl - 3:1.

Ale stačila chyba Vydareného, rychlé přečíslení soupeře a Melka dostal hosty opět do hry. Poslední slovo však měl přece jen Motor. Tři minuty před koncem vložil Čermák hůl do střely Vydareného a upravil na konečných 4:2.

Branky a nahrávky: 5. Čermák (Pavlin, Gilbert), 12. Šimánek (Pýcha), 49. M. Novák (Bradley, Fillman), 57. Čermák (Vydarený) - 45. Vrdlovec (Melka), 53. Melka (Březák, Pšenička). Vyloučení: 4:6, využití: 2:0. Rozhodčí: P. Přikryl, Ondráček - Štofa, Beneš. Diváci: 5549. ČEZ Motor: Kváča - Fillman, Kutlák, Pavlin, Pýcha, Plášil, Vydarený – Zd. Doležal, Gilbert, Čermák - P. Novák, Dančišin, Beránek - Heřman, Bradley, M. Novák - Babka, R. Přikryl, Šimánek. Trenéři Prospal a Totter.

Hlasy trenérů - Václav Prospal (Motor): "Bylo to utrpěné vítězství. Kromě první třetiny, která ale také měla k ideálu daleko, se mi náš výkon vůbec nelíbil. Naopak Ústí zahrálo velmi dobře a pokud bych byl nestranný pozorovatel, tak bych řekl, že si nezasloužilo prohrát. Čtyřicet minut hry bylo od nás hodně špatných."

Vladimír Machulda (Ústí): "Do zápasu jsme špatně vstoupili, když dostali rychlý gól. Potom jsme se do utkání vrátili, ale doplácíme na špatnou produktivitu. Máme velký problém dávat góly."