V Základní škole v českobudějovické Grünwaldově ulici už pár dní slouží. Teď se dočkal slavnostního otevření. Na místě, které spojovalo dvě budovy, z neútulného prostředí vyrostl moderní atletický koridor. Podívejte se na video.

Florbalový pohár v Českých Budějovicích. SK Meťák - Chodov 0:19. Zápas zahájila primátorka města Č. Budějovice Dagmar Škodová Parmová
Primátorka Českých Budějovic Dagmar Škodová Parmová odpískala pohár. Máme video

Koridor nabízí stometrové dráhy, sloužit bude při výuce tělesné výchovy. Základní škola v Grünwaldově ulici se může pochlubit moderním sportovištěm. Školou prošli výborní sportovci, fotbalisté, hokejisté, krasobruslaři… Cestovali a cestují po celém světě. Reprezentovali školu, město, Jihočeský kraj a Českou republiku na  mistrovstvích světa nebo na olympijských hrách. Na slavnostní otevření atletického koridoru dorazili zástupci zřizovatele, ale také absolventi školy, kterými jsou generální manažer nejlepšího jihočeského jokejového klubu Banes Motor České Budějovice Stanislav Bednařík, Václav Nedorost nebo Martin Hanzal.

Ředitelem školy je bývalý kapitán československé hokejové reprezentace Vladimír Caldr. "Prostor se dá využít nejen jako spojovací chodba mezi jednotlivými pavilony, ale v době odpoledních pronájmů tělocvičny, kdy tu většinu času tráví mládežnické týmy HC Motor České Budějovice, se koridor bude využívat jako běžecká dráha," dovysvětlil ředitel školy a jeden z nejlepších hokejistů českobudějovické historie všech dob.