Tušil, co může od amerických studentů čekat, ale realita byla poněkud odlišná. „Trochu mě překvapili, myslel jsem, že budou souboje více dohrávat. Když jsem byl v Minnesotě, pár zápasů jsme s tímhle výběrem odehráli. Asi šest za rok, aby nám ukázali, jak to na univerzitách chodí," uvedl po utkání forvard, jenž si vyzkoušel v zámoří nižší juniorskou soutěž. „Hráči, s nimž jsem v týmu hrál, nikdy v Evropě nebyli, tak nevím, jak turné pojal tenhle výběr," krčil rameny českobudějovický forvard.

Připravoval se na to, že duel se zástupci zámořského stylu může bolet. „Úroveň mě nepřekvapila. Rychlost jim nechyběla, akorát jsem čekal, že to budou více řezat. Že nám půjdou víc do těla," vykládal.

Mezi jmény na soupisce výběru ACHA jistě zaujala diváky jmenovka na zádech pravého křídelníka – Rucinski. Anebo Houser. „Neznám nikoho," kroutil hlavou Lukáš Sumerauer. „Psal jsem klukům, jestli tu někdo z nich nebude. Jeden hráč prý ve výběru byl, ale zranil se, takže nepřijel," nerozeznal Jihočech za mřížkou na helmě žádný známý obličej.

Američtí studenti, kteří se během svého turné po Evropě zastavili v Hokejovém centru Pouzar, se věnují sportu na amatérské úrovni. „Jsou to vysokoškoláci, je to druhá úroveň univerzity. Sám jsem měl odtud nabídky, ale stálo by to hodně peněz," vysvětluje Lukáš Sumerauer, proč angažmá v USA uzavřel a oklikou přes druhou národní ligu zamířil nakonec do David servisu České Budějovice.