Po dvou porážkách na úvod sezony potřeboval Motor vyhrát, což se mu také podařilo. A zaslouženě, protože družina trenéra Petra Rosola tentokrát prokázala především velkou touhu po vítězství a tři body byly tou zaslouženou odměnou.

Vítězství domácí podřídili všechno. Od začátku posílali do hry jen tři pětice a od úvodních minut na soupeře doslova vletěli, jak bylo v plánu. Nasazení týmu v první třetině připomínalo zápasy play off. Výsledkem byly dva góly a navíc tyčka nastřelená v přesilovce pět na tři obráncem Růžičkou. „První třetinu jsme odehráli opravdu výborně a soupeře jsme do ničeho nepustili. Dali jsme dva góly, k tomu byly ještě nějaké další šance a nastřelená tyčka," líbil se trenéru Motoru Petru Rosolovi vstup jeho týmu do zápasu.

Jenže v dalších dvou třetinách nedokázali jeho svěřenci navázat na výkon z úvodního dějství. Méně bruslili, netlačili se tak do útoku a z jejich hokejek se vytratila přesnost. „Jak už to tak bývá, hned na začátku druhé třetiny jsme dostali kontaktní gól na 2:1 a znervózněli jsme," připouští Rosol. „Zápas se naprosto vyrovnal a především díky velice spolehlivému Bláhovi v brance jsme uhráli důležité tři body. Náš výkon ve druhé a třetí třetině rozhodně nebyl ideální, ale důležitější než výkon pro nás tentokrát byl výsledek," zdůrazní kouč.

Právě nasazení mladého Ondřeje Bláhy do branky bylo možná pro mnohé překvapením, protože roli týmové jedničky měl v úvodu sezony plnit Hynek Kůdela. „Nebylo to postavené tak, že Kůdela bude jednička. Pouze jsme řekli, že Kůdela sezonu začne. Ale jinak gólmany budeme nasazovat podle aktuální formy.  Hynkovi se nepovedl zápas v Třebíči, proto jsme se rozhodli pro Bláhu. A s jeho výkonem jsme byli spokojeni."

Zápas nedohrál domácí obránce Martin Semrád. Trenér Rosol ho vystřídal hned na začátku druhé třetiny po jediném gólu hostí. „Při našem inkasovaném gólu nechal Endála snad pětkrát dorážet. To je zcela nepřípustné. V takové situaci musí bek soupeři zlomit ruce, jak se říká," hněval se kouč na mladého beka.

Hosty přivedl do Budvar arény jako trenér Miroslav Barus, jenž na konci devadesátých let minulého století odehrál na jihu Čech tři vydařené sezony. Nějak přehnaně spokojený být nemohl, protože jeho tým má v tabulce jediný bodík a stále čeká na první výhru.
Nedočkal se jí ani na jihu Čech. „Z naší strany to byl už několikátý úplně stejný zápas v řadě. Přijedeme a podceníme některé situace, které nám hned v první třetině rozhodnou zápas. Ve druhé třetině jsme se sice vrátili do hry, ale zkušenost domácích rozhodla o třech bodech. Myslím si, že po dvě třetiny to byl vyrovnaný zápas," zhodnotil utkání hostující trenér.