Závěrečný turnaj letošní Euro Hockey Tour je pro všechny čtyři jeho účastníky (kromě ČR a Finska ještě Rusko a Švédsko) generálkou na mistrovství světa, které začíná 5. května v Paříži a Kolíně nad Rýnem. Sestavy se tak jenom hemží hvězdami z NHL. Také český národní tým se může pochlubit posilami ze slavné zámořské soutěže.

Proti Finsku se do branky postaví Petr Mrázek, obranu posílili Radko Gudas, Michal Kempný a Jakub Kindl. V útoku by měl zářit Jakub Voráček. To ale není všechno. Přímo do Paříže přiletí další dva výborní forvardi Tomáš Plekanec a David Pastrňák.

Josef Jandač
Josef Jandač vzpomíná na Budějovice rád, teď sem přivezl národní hokejový tým

Utkání bude sledovat vyprodaná Budvar aréně. O vstupenky byl obrovský zájem a všechny zmizely hned při únorovém předprodeji. Dnešní utkání zahájí primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda, tichá vzpomínka bude věnována nedávno zesnulé legendě českého hokeje panu Bubníkovi.

V první přestávce se pak bude gratulovat k významným životním jubileím dalším dalším velkým postavám českého hokeje – Františku Ševčíkovi, Janu Hrbatému, Pavlu Křížkovi a Jiřímu Králíkovi.

Na parkovišti před stadionem bude pro fanoušky připravena fanzóna, do které bude vstup zdarma.

Předpokládaná sestava českého týmu pro dnešní duel: Mrázek – Gudas, Krejčík, Kundrátek, Kempný, Rutta, Kolář, Šimek, Kindl – Voráček, Holík, Červenka – Radil, Jan Kovář,Sekáč – Řepík, Vrána, Birner – T. Zohorna, Horák, Kašpar – Hyka.

Jakub Voráček
Hokejové hvězdy už jsou na jihu, Jakub Voráček věří v sílu českého týmu

Program Carlson Hockey Games v Českých Budějovicích:
Čtvrtek 27. dubna:
18:30 Česko – Finsko
18:30 Švédsko – Rusko (Stockholm)
Sobota 29. dubna:
13:00 Rusko – Finsko
17:00 Česko – Švédsko
Neděle 30. dubna:
14:30 Švédsko – Finsko
18:30 Česko – Rusko