Domácí tým nechal odpočívat všechny hráče z KHL současného kádru a příležitost tak dostala celá řada mladíků, která se pere o případnou účast na mistrovství světa. Do branky se postavil plzeňský Dominik Frodl, v polovině zápasu ho nahradil Milan Klouček z Pardubic, který loni pomáhal českobudějovickému Motoru k postupu do extraligy a dres národního mužstva oblékl poprvé v kariéře. Kapitánem týmu byl útočník Karlových Varů Jakub Flek.

Před prázdným hledištěm stadionu Jana Marka začali lépe hosté a už ve 2. min. šli do vedení. V přesilovce při vyloučení Kodýtka zamířil přesně k tyči Baumgartner. Výběr trenéra Pešána inkasovaná branka vyburcovala a Schmidt v brance soupeře se musel pořádně ohánět. Zacha nastřelil tyč jeho klece, ale vyrovnání nepřinesla ani první přesilovka českého týmu. Až minutu před první sirénou zamířil přesně pod horní tyčku Plášek – 1:1.

Po přestávce tlak českého týmu ještě zesílil a umocnily ho navíc dvě přesilovky. Vedoucí gól doslova visel ve vzduchu a Schmidt odolával jen s maximálním úsilím i patřičnou dávkou štěstí. Jenže v polovině zápasu z ojedinělé akce Baumgartner svým druhým gólem překonal střídajícího Kloučka, jenž byl na ledě pouhou minutu, a Rakousko znovu vedlo.

Český tým byl jasně lepší, ale s koncovkou se doslova týral. Jako třeba Gazda, jehož sólo zlikvidoval Schmidt. Až Dufek v přesilovce tečí Horkého střely přece jen odčaroval kouzlo strážce hostující svatyně.

V závěrečném dějství se českým mladíkům přece jen podařilo zápas otočit. Znovu v početní výhodě skóroval po vydařené kombinaci Suchý a potrestal tak nedisciplinovanou hru soupeře. Závěr byl ze strany domácího celku zcela zdrcující. Na 4:2 dal ve vlastním oslabení Kodýtek a v posledních dvou minutách nasypali Češi svému soupeři ještě další tři góly a vytáhli konečné skóre na jednoznačných 7:2. Trefili se Flek, Š. Stránský a Horký.

Branky a nahrávky: 20. Plášek (Zachar, Šalda), 36. Dufek (Horký, Šalda), 48. Suchý (Blümel, Ščotka) 56. Kodýtek (Suchý), 59. Flek (Pour, Kodýtek), 60. Š. Stránský (Dufek), 60. Horký - 2. Baumgartner (Harnisch, Zündel), 31. Baumgartner (Harnisch, Schneider). Vyloučení: 3:8, využití: 3:1, v oslabení: 1:0. Rozhodčí: Pešina, Pražák – Jindra, Zíka. Bez diváků.

ČR: Frodl (30. Klouček) – Mašín, Ščotka, Gazda, Budík, Zábranský, Šalda, Galvas – Flek, Kodýtek, Pour – Horký, Suchý, Blümel – O. Beránek, Černoch, Dufek – Plášek, Hladonik, Zachar – Š. Stránský. Trenéři Pešán, Mart. Straka a Špaček.

Rakousko: Schmidt – Mayer, Brunner, Zündel, Hackl, Jakubitzka, Kirschlager, Kragl, Schnetzer – Ulmer, Rauchenwald, Spannring – Schneider, Baumgartner, Harinsch – Huber, Nissner, Richter – Schwinger, Kainz. Trenér Bader.

Trenér ČR Filip Pešán: "Začátek byl z naší strany nervózní. Někteří z nich hráli v repreznatic porpvé. Ale postupně jsme nabývali na síle a od poloviny utkání jsme byli lepší tým. Pomohly nám přesilovky, ale nijak moc bych to nepřeceňoval."