Kvalitě ledové plochy neprospívají vyšší teploty. I v pátek bylo venku teplo. Dokonce nad 10 stupňů Celsia. Za stavu 2:2 rozhodčí nepustili hráče do druhé třetiny. Důvod? Tentokrát ne díra v ledu, ale rovnou kvalita ledu obecně. Na několika místech zůstal sníh, hrudky, hrbolky, které ohrožovaly bezpečnost hráčů.

Trenér Sparty Miloslav Hořava po zápase jen lakonicky pohodil hlavou. "Pro oba týmy to bylo stejné." Jenže tempo hry se na dlouhé minuty zastavilo. Hráči přišli nažhavení z kabin, místo úvodní buly druhé třetiny je ale čekalo desetiminutové veřejné bruslení. "Příjemné to není," odpovídal po zápase na dotaz Deníku Vladimír Sobotka.

Hádka. Novotný x Hořava

Potíže s ledem premiérově fanoušky docela pobavily, šest tisíc hlasů zpívalo s chutí při opravě hasičskými přístroji? Co jste hasičíí, do jste dělalííí… Druhá díra v ledu spíš překvapila. A třetí? Problém s ledem? Potřetí zastavený zápas? Možná je ještě některým fanouškům k smíchu, ale určitě ne těm, kteří chodí na hokej v Českých Budějovicích. Ti jsou celé republice spíš pro smích.