Do konce první třetiny zbývalo 6 minut a 20 vteřin. V rohu kluziště se vytvořila malá nenápadná prohlubeň. Prostě díra. Se zájmem si ji prohlíželi nejprve rozhodčí, pak hráči. I brankář. Vypadalo to, že se nic neděje. Jenže díra u mantinelu na místě, kde láme led byla tak veliká, že by mohl ohrozit zdraví hráčů. Je škoda, že stejně jako při reprezentačním utkání zase zápas přenášela televize. Ostuda letěla do celé České republiky. Tehdy byl odborníkem na díru reprezentační kapitán Roman Červenka, rozhodoval o tom, jestli reprezentační zápas bude pokračovat, nebo skončí mezinárodní ještě větší ostudou…

Karel Pražák přemýšlí o českém hokeji. Bývalý hráč, trenér i manažer Karel Pražák při udělování ocenění Vopelkovi, který patřil k nejlepším na memoriálu Miroslava Dvořáka, teď se do Motoru vrátil
Pražák je pro uzavření hokejové extraligy. A fanoušci? Podívejte se na video

Extraligový zápas musel být také přerušený. Díra zastavila extraligu. Na podstatě věci televizní přenos nic nemění. Je úplně jedno, jestli se hrálo před kamerami nebo bez nich. Díra v ledu pokračovat nedovolila. V akci byli ledaři, hasičské přístroje. Teď se vyplatilo, že ledaři předem trénovali, zkoušeli si nejprve vyvrtat a pak zaplnit díru v ledu i nanečisto.

Zdroj: Deník/ Kamil Jáša

Co je ale horší, že Motor naprosto vypadl z tempa. V první polovině úvodní třetiny byl lepší než hostující Mountfield. Tlak Budějovic podpořily i dvě přesilovky, které si domácí vynutili nátlakovou hrou. "Měli jsme tlak, hráli jsme dobrý hokej, poruchou ledu se to přerušilo," konstatoval po utkání Roman Fousek.

Díra v ledu  a odborníci v akci
Velký průšvih! Největším odborníkem na díru je Roman Červenka

Škoda. Ztráty bodů i reputace pořadatelů. O Budějovicích se teď říká v celé republice, že to je ten stadion, na kterém se během zápasů dělají díry v ledu. Město hokeje, ale také děr v ledu.