Dopoledne bylo v Budvar aréně věnováno pokračování dlouhodobého seriálu akcí, které jsou organizovány v rámci projektu České Budějovice – město sportu 2010/2011, spolufinancovány jsou z fondů Evropské unie.
Jako první, v osm ráno, vyrazili na ledovou plochu hokejisté základny B, kterým se trenérsky věnují Roman Fousek a Filip Turek. „I já začínal v pěti letech,“ konstatoval Turek, který v nejvyšších evropských soutěžích odehrál celkem šestnáct sezon. „Pro bruslařské začátky je pátý rok věku dítěte ideální doba,“ přitakával Fousek. „Kdo chce přijít, ať mezi nás na zimní stadion dorazí,“ doplnil manažer mládeže Ladislav Kolda směrem k rodičům. Malí hokejisté předvedli svým spolužákům ze ZŠ v Grünwaldově ulici svižnou tréninkovou jednotku. „Nejvíc ze všeho se jim líbila štafeta.“
Extraligový tým, který na ledovou plochu vstupoval v pozici lídra soutěže, se prezentoval v plné síle. Směrem k dětem z mateřské školy nejusilovněji mával Michal Mikeska, který má děti školkou povinné. Bohužel, právě on se tréninku aktivně pro zranění nezúčastnil.
Velkou radost „porovatelům“ udělal během tréninku každý gól v síti, který školáci odměnili bouřlivým jásotem.