Polovinu puku si Tomáš Sabolčák na hlavu poprvé připevnil při mistrovství 
v roce 2011 v Bratislavě. „Chytlo se to perfektně. Loni při šampionátu v Praze dokonce za mnou přišla dívka, že se chce vyfotit a zároveň mi ukázala fotky z Bratislavy," usmívá se muž, jehož srdce na klubové úrovni patří českobudějovickému Motoru.

Původně si na čelo lepil opravdový puk. „Ten byl ale těžký, tak jsem si později sehnal lehčí maketu. Když ji přilepím oboustrannou lepenkou, tak to vydrží celý den," popisuje s tím, že aplikace včetně umělé krve mu zabere zhruba hodinu práce.

Do hlavního města se 
v úterý vypravil vlakem společně s další padesátkou Motoráků. A nebyl zrovna jediný, který vyrazil se speciálním doplňkem na hlavě. Jan Žižka fandil se švejkovskou čepicí.

Všichni se sice svorně oblékli do barev české reprezentace, ale na Motor nezapomněli. „Za pásek jsme si pověsili motoráckou šálu. To bylo naše poznávací znamení," říká Jan Žižka.

V pátek se celá řada hokejových fandů sejde v restauraci Gerbera k premiéře Čechů na turnaji proti Rusům. „Chodíme tam snad už více jak deset let," poukazuje Pavel Vágner, předseda fanklubu hokejového Motoru.