V hostující brance se poprvé po svém návratu z Havířova představil Bláha, záda mu kryl ze střídačky Gába. Trenéři už nemají k dispozici slovinského obránce Pavlina, který odcestoval reprezentovat svou zemi na olympiádu. Doma tentokrát zůstali útočníci Vampola, Dostálek a Jonák.

Českobudějovický tým prožil báječný vstup do utkání a po pěti minutách vedl už 2:0. Na ukazateli času svítilo 1:40, když nápaditou přihrávku Květoně zpoza branky přetavil ve vedoucí gól L. Rob mladší. Druhou trefu přidal přesnou přesilovkovou trefou kapitán Kutlák.

Jenže radost netrvala dlouho a poprvé šly oba celky do kabin už za vyrovnaného stavu. V 10. min. Frýdek snížil v přesilovce při vyloučení Pajiče. Kvasnicovu střelu od modré Bláha ještě stačil vyrazit , na Klimšovu dorážku zblízka však už reagovat nemohl. V 16. min. vyrovnal po vydařené individuální akci Kuťák.

Ve druhém dějství vyrobil obránce Motoru F. Novák během jednoho střídání dva fauly a jeho tým šel na čtyři minuty do oslabení. Naštěstí v přesilovce fauloval i domácí Matyáš a nebylo až tak zle. V polovině zápasu byl Galamboš faulován a z nařízeného trestného střílení mohl vrátit svému týmu vedení. Jenže Strmeň jeho bekhendový blafák vytěsnil mimo svou klec.

Když se gólově neprosadili hosté, tak uhodilo na druhé straně. Ve 37. min. předvedl vydařenou individuální akci Przybyla, našel volného Bajteka, který neměl problém poslat kotouč do horního růžku Bláhovy branky. Necelou minutu před druhou sirénou zahrávali trestné střílení také Slezané. A byli úspěšnější. Bajtek zamířil přesně pod horní tyčku a po dvou třetinách to bylo 4:2.

Hosté to nezabalili. Ve 48. min. snížil dorážkou Květoňovy střely Vráblík. Ale to bylo bohužel všechno. Pokus o vyrovnání hodně přibrzdila dvě vyloučení a srovnání skóre nepřinesla ani závěrečná power play. Motor tak ve Frýdku nebodoval ani ve čtvrtém utkání od postupu Slezanů do druhé nejvyšší soutěže…

Branky a nahrávky: 11. Klimša (Kvasnica, Martynek), 16. Kuťák (Klimša, Pastor), 37. Bajtek (Przybyla), 40. Bajtek z tr. stř. - 2. L. Rob ml. (L. Květoň, Čermák), 5. Kutlák, 48. Vráblík (L. Květoň, Mikyska). Vyloučení: 3:6, využití: 1:1. Rozhodčí: Veinfurter, Veselý – Poruba, Špringl. Diváci: 1386.

ČEZ Motor: Bláha – Kučný, Kutlák, Fillman, F. Novák, Čáp, Vráblík – Heřman, Pajič, Nedorost – Nejezchleb, Mikyska, Vlček – Čermák, L. Rob ml., L. Květoň – M. Bárta, Galamboš, M. Novák. Trenéři: Jelínek, L. Rob st. a Kotalík.