Motor má po dlouhé době k dispozici zdravé všechny tři gólmany. Do branky se postavil Bláha, ze střídačky mu kryl záda Kůdela. Na marodce jsou nadále obránci Punčochář s Růžičkou a také útočník Kuchejda (nemoc), jehož pozici v prvním útoku zaujal Bárta. Do hry naopak poprvé po pauze naskočil uzdravený Boháč.

Přestože hosté přijeli jako třináctý celek tabulky, na ledě favorita však rozhodně nechtěli prodat kůži lacino. V úvodní třetině také dokázali s Motorem celkem držet krok. Přesto šli nakonec poprvé do kabin s jednogólovým mankem. Postaral se o to v přesílovce pět na tři Pajič, ke kterému se odrazila od zadního mantinelu Muchova střela. Slovinský šutér pak už neměl problém umístit z úhlu kotouč přesně pod horní tyčku.

Po změně stran se dočkal také Prostějov. Domácí obraně ulétl Franek, pohrál si s Bláhou a s přehledem vyrovnal. Jenže hned po pouhých sedmnácti vteřinách se vrátila do Budvar arény radost, když Šimbocha bekhendem překonal Bárta.

Hnán tradičně početnou návštěvou domácí celek postupně začal přidávat na obrátkách. Přibývalo i šancí, ale Šimboch i s patřičnou dávkou štěstí odolával. Sladká odměna v podobě třetího gólu tak přišla až ve 36. min. a postarala se o ni třetí řada domácích mladíků. Vaniš předložil kotouč Robovi a ten zblízka neomylně skóroval.

Závěr druhého dějství byl jaksepatří divoký. Nejprve Duba snížil a krátce poté už se zdálo, že je vyrovnáno. Zkušený V. Meidl obkroužil branku a zasunul do ní kotouč. Bláha ho hokejkou vyrazil, ale objektivně vzato se zdálo, že až za brankovou čarou. Hlavní sudí však gól po konzultaci s kolegou brankovým neuznal. Podobný kousek naopak vyšel na druhé straně Boháčovi a podruhé tak šli domácí do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Hosté přesto vycítili šanci a ve třetí třetině se musel Bláha pořádně ohánět, aby pro svůj tým uhájil dvoubrankový náskok. Jeho spoluhráči se soustředili už jen na pouhé bránění svého vedení, což bývá často cesta do pekel. Naštěstí tentokrát nebyla, protože Bláha svůj tým podržel a nápor soupeře postupem času přece jen ustal.

V samozném závěru Prostějov zkusil hru bez brankáře, ale bez úspěchu. Naopak do prázdné branky pečetil domácí výhru Vráblík.

Branky a nahrávky: 10. Pajič (Mucha, Jos. Straka), 24. Bárta (Pajič, Švihálek), 36. Rob (Vaniš, Prokeš), 40. Boháč (Pajič), 60. Vráblík (Nouza)  – 23. Franek (Den. Kindl), 38. Duba (Indra, Niko). Vyloučení: 5:6 (navíc host. V. Meidl 10 min.), využití: 1:0, v oslabení: 1:0. Rozhodčí: Kopeček – Kotlík, Zídek. Diváci: 5561.

ČEZ Motor: Bláha – Vráblík, Škopek, Mucha, Suchánek, Chmelíř, Semrád, Žovinec – Bárta, Pajič, Švihálek – Nouza, Jos. Straka, Heřman – Vaniš, Rob, Prokeš – Přibyl, Trummer, Boháč,  Trenéři Rosol a Bělohlav.