Byla to zajímavá konfrontace. Hosté byli loni nejslabším účastníkem druhé nejprestižnější soutěže světa a přijeli v kompletním složení, protože už ve středu je čeká první mistrovský zápas v Záhřebu. V jejich sestavě nechyběli ani dvojice Čechů Jan Kolář s Tomášem Zohornou a také slovenský útočník Miklík.

Také domácí nastoupili před opět parádní návštěvou v aktuálně nejsilnější možné sestavě bez pětice marodů (brankář Bláha, obránci Růžička s Kolmannem a útočníci Heřman a Rob).

Samotný zápas začal ve skutečně vysokém tempu. Hra měla spád a minimálně se přerušovalo. Motor nastoupil zcela bez respektu a v 8. min. také mohl jít do vedení, když Nouzova jedovka zacinkala na tyčku finského gólmana v ruských službách Metsoly.

Jenže skóre se nakonec měnilo na druhé straně při první přesilovce zápasu. Šulakov nabil Miklíkovi a slovenský forvard bombou z první přesně vymetl horní růžek Gábovy klece.

Do druhého dějství vstoupili domácí hráči opět s velkým odhodláním. Při velkých šancích Kuchejdy a Nouzy měl Fin v brance Amuru i patřičný kus štěstí. Ale činit se musel i Gába. V oslabení svého týmu parádním zákrokem zlikvidoval střelu Litovčenka a nepropálil ho bombou mezi kruhy ani Miklík.

Přestože góly nepřibývaly, hokej se líbil. Švihálek bombou z úhlu orazítkoval tyč a v přesilovce Motor svého soka pořádně zmáčkl.

Také v závěrečném dějství Rosolova parta troubila do útoku. Suchánek v ideální pozici trefil Metsolu do masky. Čtyři minuty před koncem to konečně přišlo, když se v přesilovce pět na tři parádně trefil Zíb. Jenže pouhou vteřinu před koncem rozhodl o výhře hostí rovněž v přesilovce Zub.

Branka a nahrávky: 57. Zíb (Pajič) – 13. Miklík (Šulakov, Tarasov), 60. Zub (Tarasov, Miklík). Vyloučení: 4:7, využití: 1:2. Rozhodčí: Pešina, Pražák – Jindra, Zíka. Diváci: 4400.
ČEZ Motor: Gába – Mucha, Zíb, Suchánek, Vráblík, Žovinec, Bohunický, Kříž – Žálčík, Pajič, Prokeš – Nouza, Jos. Straka, Babka – Kuchejda, Mikyska, Švihálek – L. Marek, Přibyl, Škoda. Trenéři Rosol a Bělohlav.