Zavládla po třech výhrách za sebou v kabině pohoda?
Když se třikrát vyhraje, tak je to vždycky příjemné. Pro nás i pro trenéry. Myslím, že se nám všem docela ulevilo. I fanoušci jsou rádi. Všichni jsme spokojeni, ale musíme jít takhle dál a pokračovat v podobných výkonech.

Co jste hlavně změnili, že jste po rozpačitém vstupu do sezony začali vyhrávat?
Trošku jsme zapracovali na obraně. Ke každému zápasu si pouštíme video a celkově bych řekl, že jsme na soupeře lépe připraveni.

Poslední zápas s Ústím (2:0) nebyl až tak povedený po herní stránce, ale nasazení bylo z vaší strany příkladné. Souhlasíte?
Už jsme možná byli trochu unaveni, protože to byl třetí zápas během pěti dnů a navíc jsme je všechny odehráli na tři lajny. Naštěstí nás podržel Ondra Bláha v brance a ubojovali jsme to.

Zmínil jste náročnou hru jen na tři formace. Zatím všech pět zápasů, které jste vyhráli, jste odehráli právě jen na tři pětky. Dá se takhle pokračovat dlouhodobě?
Mně osobně se na tři lajny hraje dobře. Jsme více v tempu a hra je živější. Myslím si, že první liga se dá odehrát na tři lajny klidně celou sezonu.

Po Šumperku jste druhý nejproduktivnější tým v přesilovkách. Jste spokojeni s touto herní činností?
Máme na přesilovky zkušené hráče. Především Pepu Straku s Tomášem Nouzou, což jsou hokejisté úplně jiných kvalit než pro první ligu. Docela nám to tam zatím padá a doufejme, že to vydrží.

Vy osobně v přesilových hrách s chutí a hodně tvrdě pálíte od modré čáry. Je to vaše parketa?
Ještě bych potřeboval střelbu trochu zpřesnit, protože tam mám dost pokusů, kdy mi to letí tak metr nad branku. Máme od trenérů pokyny, abychom hodně stříleli, tak se je s Romanem Vráblíkem snažíme plnit.

Od nové sezony se zvětšilo útočné a potažmo tím i obranné pásmo. Jak to vám obráncům vyhovuje?
Pro nás je to obrovské plus hlavně právě pro přesilovky.

Modrá čára je nyní na druhou stranu o metr a půl dál od branky. Je tato vzdálenost znát při střelbě?
Pro střelu to není zase až takový rozdíl. Důležité spíše je, že člověk zvětšením pásma získává čas na to, aby dobře vystřelil.

V dalším kole cestujete na horkou půdu do Havířova.
Havířov je silný soupeř. Pokud ale budeme produkovat naši hru, která se nám v posledních zápasech daří, tak tam máme šanci uspět.

V Havířově se hovoří o bouřlivém až trochu divokém publiku. S tím počítáte?
Abych se přiznal, tak moc nevím, protože v Havířově jsem hrál snad jenom jednou a moc si nevybavuji, jak to tam probíhalo.

Určitě však pojedete s cílem bodovat.
V každém případě. Musíme navléknout další korálek na vítěznou šňůru.