Čím si vysvětlujete, že dáváte podle vás tak málo gólů?

Střelecky se mi nedaří. Musím hrát hodně dozadu, protože nastupuji na levém křídle. Snažím se, ale prostě mi to tam letos nepadá, i když se do šancí dostávám.

Vašemu útoku s Milanem Gulašem a Jakubem Langhammerem se ale jinak v poslední době daří skutečně výborně.

To je důležité, že nám to šlape. Jestli gól dám, nebo nedám, na tom až tak nezáleží. Hlavně, abychom vyhrávali.

Góly dává hlavně Milan Gulaš. Máte strategii postavenou na tom, aby se právě on dostával do gólových šancí?

Už před sezonou jsem říkal, že bychom potřebovali někoho takového, kdo by dal třeba dvacet gólů. Vyšlo to na Milana a zaplaťpánbůh za to.

Gulašovi se momentálně opravdu daří. Nese to v pohodě? Nemusíte ho v kabině trochu krotit?

Malinko na vrchu samozřejmě je, ale to je dobře a patří to k tomu. Jen ať mu to tam takhle střílí dál.

Vy máte zase více obranných úkolů. Berete to tak, jak to je?

Od trenéra mám dané, že hraji levé křídlo, a tam si musím plnit své úkoly. Pro každou lajnu je důležité, aby góly nejen dávala, ale ani nedostávala. Proto musím obráncům co nejvíce pomáhat. Tak to prostě je.

Váš útok doslova zářil v přípravném období, ale pak přišla zranění a všechno bylo jinak. Ovlivnily vaše výkony skutečně natolik zdravotní problémy?

Určitě. Kuba Langhammer byl na operaci s kolenem, a to je pak těžké vrátit se tak, aby hned hrál jako z partesu. Já jsem měl problém s rukou, což také nebyl žádný med. Teď jsme se ale docela vrátili zpátky a doufám, že nám to vydrží a ještě něco předvedeme.

Doma jste vyhráli šestkrát po sobě za tři body a většinou to byla přesvědčivá vítězství. Jak jste docílili takový nárůst formy?

Je fakt, že teď hrajeme doma dobře, i když naposledy se Slavií to v první třetině nebylo z naší strany nic moc. Především jsme zlepšili obranu a hrajeme dobře dozadu. Důležité je, že k tomu dáváme i góly. Chtělo by to ale přidat i nějaké vítězství venku. Nejlépe hned teď v Mladé Boleslavi.

Co říkáte diváckým děkovačkám po vítězných zápasech, které připomínají spíše zisk mistrovského titulu než „běžné“ vítězství v základní části?

Konečně se nám povedlo lidi taky trochu rozproudit. Jsme za to rádi, protože něco takového tady už dlouho nebylo. Je to bomba. Ale musíme i nadále vyhrávat.

Baví vás to, vrátit se za diváky zase ještě jednou na led?

Určitě. Ale vždycky, když jsme se vrátili, tak jsme pak venku prohráli. Proto jsme se teď ani vrátit nechtěli. Ale to je spíše taková pověra. Snad to protrhneme a teď v Boleslavi vyhrajeme.

Mladá Boleslav je soupeř, na kterého se vám nikdy moc nedařilo. Nesedí vám její herní styl?

Je to takový zvláštní soupeř. Nedaří se nám tam stejně jako třeba v Plzni. Ale teď věřím, že tam vyhrajeme.

Boleslav spadla po odpočtu bodů až na samotné dno extraligové tabulky. Je podle vás soupeř ve skutečně hluboké psychické krizi?

Určitě. Mluvil jsem s Petrem Macháčkem, který tam hraje. Prý je to tam hodně odevzdané. Už moc neřeší, jestli vyhrají nebo prohrají. Asi podle toho, jak se jim chce…

Vy máte formu, soupeř je v krizi. Okolnosti vám maximálně nahrávají.

Venku je to jiné, než když doma soupeře přehráváme. Věřím, ale že vyhrajeme za tři body a udržíme šestou příčku.

Šestá příčka, na které se momentálně nacházíte, znamená přímou vstupenku do čtvrtfinále play off. Hodně vás láká tato meta?

Ano. Šesté místo chceme udržet a nehrát předkolo play off. Uděláme pro splnění tohoto cíle maximum.

Považujete za velkou výhodu hrát rovnou čtvrtfinále? Třeba Liberec vás loni vyřadil v předkole v pětizápasové bitvě a potom rozjetý vyřadil ve čtvrtfinále vítěze základní části Plzeň.

To je těžké. Rozehranost z předkola může být výhodou. Přesto si ale myslím, že je lepší předkolu se vyhnout a v klidu se připravit na čtvrtfinále. Šestka je pro nás jednoznačnou priorita a chceme v ní za každou cenu být.