Trénovat v uzavřených prostorech mohou profesionální sportovci dle vládního nařízení od půlnoci z úterý na středu. Pro Jihočechy to znamená, že opět budou moci vyjet na led v Budvar aréně. „Těšíme se na to moc. Neznamená to ale, že bychom šli hned v půlnoci, kdy to máme povolené,“ směje se Bednařík. „Trénink bude klasicky dopoledne, jak byli hráči zvyklí,“ dodá.

Trénování v uzavřených skupinách je vyřešené, podmínkou pro obnovení extraligových zápasů je ale povinné testování na koronavirus před každým utkáním. Používat se budou PCR testy, jejichž cena se pohybuje kolem sedmnácti set korun za kus.

„Zatím nemám přesné informace, jenom co jsem pochytil z tiskové konference. Uvidíme, jaký nám pošle svaz manuál ohledně zápasů,“ nechce Bednařík předbíhat.

V případě jeho týmu se mu nezdá tak časté testování nutné. „Drtivá většina našich hráčů si nemocí covid-19 prošla, takže by vypadalo logicky, že nebudou muset nějaký čas testováním procházet. Je to značná finanční zátěž, kterou bychom nesli asi zbytečně. Ale samozřejmě budeme respektovat veškerá svazová opatření,“ nabízí Bednařík svůj pohled s tím, že žádnou rebelii českobudějovický klub nechystá.

Restart nejvyšší soutěže by mohl proběhnout už v neděli. „V rámci extraligových klubů proběhla anketa, za jak dlouho budou připraveny zase hrát. My patříme mezi ty, které uvedly, že mohou začít po třech dnech tréninku. Ze sportovního hlediska s tím nemáme problém. Uvidí se, kolik zaberou přípravy na zápas z hlediska nových opatření. Jinak je však třeba začít co nejdříve, protože volných termínů ubývá,“ uvědomuje si.

V Motoru jsou pochopitelně nuceni řešit také finanční stránku současné koronavirové krize. „Finanční situaci řešíme, ale zatím ztráty neumíme vyčíslit. Že to však na nás dopadne, o tom nepochybujeme,“ dobře ví.

Ekonomický propad by mohla zmírnit slibovaná pomoc ze strany státu. „Otázkou je ale výše státní kompenzace,“ namítne Bednařík. „Obrovský dík patří našim partnerům, kteří zatím plní i v této těžké době veškeré závazky beze zbytku. Také díky tomu nemáme problém vyplácet mzdy hráčům v plné výši,“ posílá Bednařík velké poděkování klubovým sponzorům.

Minimálně nejbližší zápasy se budou hrát bez přítomnosti diváků, což je problém nejen z hlediska jejich atmosféry, ale také ekonomický. „Prodali jsme permanentní vstupenky v hodnotě dvaceti milionů korun. Zatím nepřišel žádný náš fanoušek, že bych chtěl vrátit peníze za zápas, který nemohl navštívit. Ale jiná situace nastane, až lidi nebudou chodit na hokej měsíc i déle a budou chtít peníze vracet. Pak se dostaneme do velkých problémů,“ upozorňuje Stanislav Bednařík.