Útočník Petr Šulčík (25), který v minulé sezoně patřil k oporám druholigového týmu HC ZVVZ Milevsko, začal s hokejem již v pěti letech v Českých Budějovicích.

Zkoušel se prosadit i do extraligového kádru „Budějek“, to se mu ale nepovedlo, a tak se vydal do druhé ligy. Zde již několik let patří k nejlepším hráčům této soutěže. Vyzkoušel i zahraniční angažmá ve finském klubu Sapko Savonlinna, kde ovšem stihl odehrát pouze dvě utkání, protože měl platnou smlouvu s prvoligovým Berounem.
Nyní se účastní neoblíbené suché letní přípravy s mužstvem IHC Komterm Písek.

Co se stalo, že jste se ocitl právě v Písku? Vždyť jste měl i jiné nabídky, například z první ligy, ne?
Měl jsem dvě nabídky z první ligy v průběhu března. Nechtěl jsem to však nějak víc řešit, dokud jsme ještě hráli s Milevskem. Po skončení sezony se mi však už nikdo neozval. Zprostředkovaně jsem se dozvěděl, že se o moje služby zajímá Tábor, ale po čtrnácti dnech čekání mi oznámili, že už o mě nemají zájem.Věděl jsem, že pokud v nejbližší době nic neseženu, půjdu do Písku, se kterým jsem byl také v kontaktu.

Nad Milevskem jste už vůbec nepřemýšlel?
Řeknu to takhle: já chci hrát nahoře, a nejlépe o postup do vyšší soutěže. V tomto směru jsme se také dvě sezony v Milevsku pohybovali. Nevyšlo to loni, řekl jsem si, nevadí, příští rok se o postup popereme znovu. Jenže, když jsme došli před bránu první ligy, řeklo vedení, že by po případném postupu první ligu prodalo. Což možná v dané situaci nebylo nejlepší prohlášení. Prostě v Milevsku na první ligu nejsou finance, a já se tomu v dnešní ekonomické situaci ani nedivím. Proto jsem se rozhodl odejít. Rozhodně si nemůžu za ty roky na nic stěžovat.

A co jste vlastně říkal tomu, že jste došli s Milevskem tak daleko? Bylo to pro vás překvapení?
Překvapení to pro mě vůbec nebylo, už loni jsme byli hodně silní. Problém byl ale v tom, že sezona byla hrozně dlouhá. Hrálo se jednou týdně, play off, ke kterému jsme všechno směřovali, začínalo až v březnu. Vyřazovací boje pak probíhaly podle našich představ až do té osudné chvíle.

Vedle vás nastupoval v útoku Zdeněk Šperger a z obrany vás doplňoval další zkušený hráč s velmi tvrdou střelou, Robert Procházka. Jaké to bylo, hrát s takovými hokejisty?
Myslím, že jsme si docela sedli. Hrálo se nám spolu dobře. Navzájem jsme si vyhověli.

V play off jste byli v domácích zápasech velice silní, poté ovšem přišla zpráva o rozpuštění ledu v Milevsku. Jak jste to vnímal?
Bylo to obrovské zklamání. Dodnes pořádně nevím, kdo za to nese největší zodpovědnost. Každopádně jsem přesvědčen, že tato událost rozhodla kvalifikační skupinu o první ligu. I když jsme v Táboře měli velmi dobré podmínky, doma je doma.

Doma je doma, přesto vás jezdili podpořit fanoušci v docela velkém počtu, dokonce přijelo i několik příznivců z Písku. Byli jste spokojeni s celkovou atmosférou?
Atmosféra, podmínky a zázemí, to všechno bylo v pořádku. Jenže pořád jsme hráli venku. Já si na to nestěžuji. Ale za poslední dva roky nás doma v play off dokázala porazit pouze silná Chrudim, jinak nikdo jiný. Prostě to byla pro tým pořádná rána.

Máte pravdu, atmosféra byla výborná, zejména v duelech s Táborem. Utkání měla velký náboj, s příchutí derby, ve kterém se hrálo o první ligu. Co víc si přát?
Víc jsme si přát ani nemohli, jen tomu chyběl toužebný postup.

Vraťme se k vašemu angažmá v Písku. Jaké jsou tam podmínky a jak probíhá suchá příprava?
Příprava probíhá jako obvykle, trénuje se od pondělí do čtvrtka, vždy až pozdě odpoledne. Podmínky jsou dobré, nemůžu si stěžovat.

Fanoušci dosud neví, jestli jste v Písku na hostování, nebo na přestup. Jak je to doopravdy? Dohodlo se Milevsko s Pískem, nebo už vám skončila smlouva?
Smlouva v Milevsku mně skončila a v Písku bych měl být na roční hostování. Písek s Milevskem zatím jedná o podmínkách mého hostování.

Sehrálo ve vašem rozhodování velkou roli to, že bude v týmu působit i několik vašich spoluhráčů z Milevska a také trenér Rudolf Suchánek?
Samozřejmě, že je lepší, když v novém týmu někoho znáte. Ale že by to hrálo nějakou zásadní roli, to ne.

Těšíte se na své nové angažmá? A jaké budete mít v týmu cíle?
Zatím se mi v Písku líbí, po dvou letech je to příjemná změna. Co se týče cílů, dosud vedení klubu nic neoznámilo, ale já chci samozřejmě hrát co nejvýš. Uvidíme, jaký bude model ligy pro příští sezonu. Doufám, že bude změněn. Sezona se bude pochopitelně rozhodovat až v play off.

Už jste stihl poznat některé hráče? A jaká je v týmu parta?
Většinu hráčů znám, s tím nebyl problém. Myslím si, že i parta je v Písku dobrá. Všichni nás přijali v týmu bez sebemenších potíží.

Pojďme se ještě vrátit k letošnímu modelu druhé ligy, jak se vám zamlouval? Hodně hráčů říkalo, že je to udělaný nešikovně,vždyť jste byli jedni z posledních, kdo hrál v Evropě hokejovou ligu?
Nevím, kdo to vymyslel, ten člověk by zasloužil… Takhle dlouhou sezonu jsem nikdy neměl. Nevím, proč hrajeme například už 3. ledna a v únoru pak jednou týdně. Jeden zápas za týden je na druhou ligu málo,chybí nám pak hlavně herní rytmus.

Co říkáte na minulou sezonu hokejového klubu z Českých Budějovic?
Dopadlo to, jak to dopadlo, hlavně, že nemuseli hrát baráž. Doufám, že se jim v následujícím roce povede lépe.

Proč si vás někdy České Budějovice nevybraly alespoň do přípravy?
To nevím, asi pro sebe nehledají hráče z nižších soutěží, jako je druhá liga. Ale to je otázka spíše pro činovníky z Budějovic.

DRAVÝ ÚTOČNÍK. Takto se Petr Šulčík radoval v minulé sezoně ze vstřelení gólu (24 x) v dresu druholigového týmu HC ZVVZ Milevsko. Bude se mu v příštím ligovém ročníku dařit i v Písku? Foto: František Panec