„Jsme favorité soutěže, toho se nezříkáme, ale nikdo si nemůže myslet, že budeme každého válcovat," zdůraznil v nedávném rozhovoru pro Deník trenér Motoru Petr Rosol. Jeho slova potvrdil i sváteční víkend. V sobotu v Šumperku jeho tým ještě otočil zcela vyrovnaný zápas v Šumperku a zvítězil 3:1. V pondělí však už doma nestačil na Třebíč, která si pro vítězství více šla a vyhrála nakonec zaslouženě 6:3.

Rosolův asistent Radek Bělohlav na pozápasové tiskovce pogratuloval soupeři. „Odehrál perfektní utkání," ocenil. „My jsme byli v zápase první třetinu. Kdybychom dali více gólů, tak by to možná bylo jiné. Ve hře nám ale tentokrát chybělo srdíčko," nebyl spokojen s výkonem týmu.

Nepříliš povedený duel rozhodně nezůstane zcela bez odezvy. „Rozebereme si to. U některých hráčů nám naprosto chybělo sebeobětování. S maximálním úsilím je třeba hrát každý zápas. To tam z naší strany tentokrát nebylo. Hráč se může v hokejovém utkání i zranit. V tomto utkání se ale někteří hráči ani zranit nemohli, protože do něj nešli naplno. To si rozhodně vyříkáme a uvidíme, jak to bude dál," hněval se Bělohlav.

Horácká Slavia se v Budvar aréně představila jako mimořádně sebevědomý celek, kterému sice nevyšel ideálně vstup do sezony, ale musí se s ním v každém případě počítat. „Myslím si, že zápas jsme zvládli za tři body zaslouženě," konstatoval po utkání trenér Třebíče Jiří Mička. „V první třetině jsme odehráli osm minut v oslabení a dostali jsme hodně sporný první gól. Každý si mohl udělat obrázek, jestli ten gól měl nebo neměl platit," posteskl si.

Hostující kouč měl pocit, že domácí Tomáš Nouza stál při Vráblíkově gólové střele v brankovišti. „Rozhodčí se upískl, což později přiznal. Podle záběrů na kostce už to pak nechtěl měnit. Domácí hráč stál v brankovišti snad deset vteřin. Pokud bychom byli v extralize, tak rozhodčí gól odvolá. Tady neměl sílu to udělat," popsal inkriminovaný moment.

S jeho slovy se však dá celkem úspěšně polemizovat, protože na opakovaném záběru situace je vidět, že Nouza se v brankovišti Třebíče skutečně jen mihl a rozhodně nijak nebránil brankáři Klimešovi ve hře.

Zatímco první třetina patřila Motoru, od druhého dějství už měli navrch hosté. „Od druhé třetiny jsme se zvedli a hráli jsme kvalitní hokej s dobrým systémem, který chceme aplikovat i v dalších zápasech. I když jsme při gólu soupeře na 3:3 udělali fatální chybu, mužstvo prokázalo srdíčko a zápas jsme dotáhli do vítězného konce," ocenil Mička morálku svých svěřenců.

Kouč také připomněl nepříliš vydařený vstup svého týmu do sezony. „Potřebovali jsme zvládnout nějaký zápas, protože nám to výsledkově moc nešlo. Jsme za to rádi," spokojeně konstatoval. „Hráli jsme dobře už v Kadani, jenom jsme nebyli schopni dát gól. V Budějovicích už jsme podali takový výkon, kterým bychom se chtěli prezentovat. Jsme rádi, že máme po dlouhé době nějaké body a na tuto hru chceme navázat."

Pro Jihočechy není porážka skutečně žádnou tragédií, takové zápasy v sezoně přijdou. Ale je třeba rychle zabrat a držet si pozici v popředí tabulky.

Na marodce týmu zůstávají obránci Kolmann s Růžičkou a také útočník Mikyska. Do konce týdne bude vyřešeno, zda v týmu zůstane útočník Jakub Babka, jenž je na jihu Čech na zkoušce ze Slavie. „Jednáme o tom. Zkouška končí v sobotu. Je to jednání mezi kluby a není to až tak jednoduché," zdůrazní Bělohlav.