Jaký byl zápas v Liberci vašima očima?

Byl to náš klasický zápas. Hra byla vyrovnaná, ale v náš neprospěch rozhodly drobné individuální chyby. Na konci to pak těžko doháníme.

Hodně gólů dostáváte z předbrankového prostoru. Dá se na tom nějak zapracovat?

Ono je to oboustranné. Z tohoto prostoru góly dostáváme, ale naopak je sami nedáváme.

Na vaší straně byl dvojnásobný počet vyloučených, než měl Liberec. Nebyla některá zbytečná?

V každém utkání se najde nějaké zbytečné vyloučení. Zdálo se mi ale, že jeden rozhodčí pískal nás a druhý soupeře. Od začátku bylo vidět, že to budeme mít těžké.

Dal jste jediný gól svého týmu. Střela od modré vám sedla parádně. Souhlasíte?

Což o to, střela to byla pěkná. V přesilovce pět na tři jsme nebyli ideálně postaveni, tak jsem zkusil vystřelit. Spadlo to tam.

V přípravě se vám osobně střelecky dařilo, teď jste dal v extralize svůj teprve třetí gól. Nečekal jste přece jen větší potenci?

Já dávám celoživotně pořád zhruba stejně gólů. Možná jsem vylétl jednu sezonu ve Varech a jednou tady. Jinak to z mé strany gólově nebývá žádná sláva.

Oproti první čtvrtině jste uhráli ve druhé jen polovinu bodů. V čem vidíte příčinu takového propadu?

Jsou to ty chyby, o kterých jsme mluvili. Na začátku sezony jsme je nedělali. A když jsme je udělali, tak z nich soupeř nedal gól. Druhý důvod je, že nám chybí větší důraz. Jak před naší brankou, tak před brankou soupeře.

Řešíte to nějakými vážnějšími pohovory v kabině?

Mluvíme o tom, na tréninku jsou na to zaměřená cvičení, ale o moc víc se pro to asi udělat nedá. Pak už jde jenom o to přenést to také do zápasů.

V pátek hrajete ve Vítkovicích, které se posunuly do čela extraligové tabulky. Čekáte hodně těžký zápas?

Určitě to bude těžký zápas. Trošku pro nás může být nevýhodou velké hřiště, které ve Vítkovicích je. Poprvé jsme tam odehráli dobrý zápas, přestože jsme prohráli. Je to soupeř, který hraje hokej. To nám vyhovuje.